Frezowanie fragmentu ulicy Gospodarczej

Poleć znajomym
 

Frezowanie fragmentu ulicy Gospodarczej

17 sierpnia rozpocznie się remont drugiego fragmentu ulicy Gospodarczej, od skrzyżowania z ul. Zamenhoffa do ul Suchej. W pierwszej kolejności drogowcy sfrezują stary asfalt, z tego powodu ruch na tym odcinku drogi może być utrudniony.

Prace będą kontynuacją kompleksowej przebudowy tej ulicy. Pierwszy etap, który zakończył się w listopadzie 2016 roku dotyczył odcinka od skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego do ulicy Zamenhofa. Wymieniona została nawierzchnia drogi , przebudowano chodniki oraz wybudowano 50 miejsc postojowych oraz ścieżkę rowerową w kolorze czerwonym. Inwestycja zamknęła się kwotą 1,3 mln zł z czego połowa środków pochodziła z budżetu państwa.

W tym roku miasto również zgłosiło przebudowę do dofinansowania i ponownie je uzyskała. Do końca tego roku zostanie przebudowany fragment od ul. Zamenhofa do ul. Suchej.   Wzorem wcześniejszego odcinka oprócz jezdni zostaną przebudowane chodniki, wybudowane miejsca postojowe i kontynuowana ścieżka rowerowa. Pojawi się również nowe oświetlenie uliczne, zatoki autobusowe oraz wysepki dla pieszych ułatwiające bezpieczne przejście przez jezdnie. Na tym odcinku podbudowa drogi zostanie wzmocniona. Roboty będą kosztować 1,7 mln zł.  

powrót
  • 23
  • maja 2018Środa
Imieniny: Dezydery, Iwona, Symeon, Michał, Emilia
Pogoda:
  • 23oCTeraz
  • 18oCJutro
  • 21oCPojutrze
Sosnowiec Dla Niepodległości
Walka ze smogiem
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej