W centrum Sosnowca pojedziemy jedną nitką ulicy 3 Maja

Poleć znajomym
 

W centrum Sosnowca pojedziemy jedną nitką ulicy 3 Maja

9 listopada drogowcy zamkną odcinek ulicy 3 Maja w centrum miasta, w kierunku Środuli i Zagórza, a ruch w obu kierunkach będzie się odbywał jezdnią w kierunku Starego Sosnowca. Na wysokości popularnych „plastrów miodu” firma Eurovia wykona przejazd przez torowisko tramwajowe, kierując ruch w stronę Środuli nitką przed dworcem kolejowym. Kierowcy wrócą na drugą stronę na wysokości budynku Urzędu Miejskiego (dawny szpital nr 2). Trasy przejazdów linii autobusowych nie ulegną zmianie. Obsługa przystanku „Sosnowiec Dworzec PKP” będzie się odbywała na peronie przystanku tramwajowego. Całkowicie wyłączony z obsługi zostanie natomiast przystanek „Sosnowiec Aleja Zwycięstwa”.


Mapa w dużej rozdzielczości TUTAJ

W czasie prac będzie możliwy wyjazd z ul. Małachowskiego w kierunku Środuli. Nie będzie za to możliwości wjazdu i wyjazdu z ulicy bp. Śmigielskiego na ul. 3 Maja.

 


Mapa w dużej rozdzielczości TUTAJ

Organizacja ruchu zmieni się również na odcinku od ul. Narutowicza do wiaduktu w ciągu ulicy Blachnickiego. Na tym odcinku prace zbliżają się ku końcowi i już niedługo kierowcy pojadą tym odcinkiem bez utrudnień. Został już przywrócony do ruchu przejazd pod wiaduktem prowadzącym do CH Plejada - to pozwoli na swobodny przejazd kierowców jadących w stronę Zagórza i Dąbrowy Górniczej. Zakaz ruchu nadal dotyczy zjazdu z ul. Blachnickiego na 3 Maja w kierunku Dąbrowy Górniczej oraz wjazdu dla kierowców podróżujących od strony Dąbrowy Górniczej zarówno w kierunku ul. Blachnickiego, jak i ul. Prusa.

 

powrót
  • 24
  • października 2018Środa
Imieniny: Filip, Salomon, Marcin, Pamfilia, Boleczest
Pogoda:
  • 9oCTeraz
  • 5oCJutro
  • 7oCPojutrze
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej