Dwa ronda i nowa nawierzchnia na ul. Grota-Roweckiego

Poleć znajomym
 

Dwa ronda i nowa nawierzchnia na ul. Grota-Roweckiego

Gliwicka firma Silesia Invest za ponad 4,8 mln zł przebuduje kolejny fragment ulicy Grota-Roweckiego. Zadanie obejmuje budowę dwóch rond na odcinku drogi S-86 do ul. Udziałowej, co w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo i ułatwi wyjazd z dróg poporządkowanych. Prace zostały podzielone na dwa etapy.

Projekt zakłada budowę ronda przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego – Hallera – Ptasia, które będzie podobne do tego, które funkcjonuje u zbiegu ulic: Sokolskiej, Kamiennej i Komuny Paryskiej nieopodal CH Auchan. Przebudowana zostanie również zatoka autobusowa znajdująca się pomiędzy ul. Rudną i Grota-Roweckiego. Drugie rondo powstanie przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego i Gospodarczej. Projekt obejmuje także budowę ścieżek rowerowych, remont chodników, remont nawierzchni jezdni pomiędzy rondami oraz budowę zatok i pasów postojowych i wymianę oświetlenia ulicznego.

Miasto ubiegało się o dofinansowanie tej inwestycji z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”. Niestety pomimo pozytywnej oceny nie otrzymał dofinansowania. Udało się je pozyskać z Metropolitarnego Funduszu Solidarnościowego (3,5 mln zł) w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Wykonawca wyłoniony w wyniku procedury przetargowej na uporanie się z zadaniem będzie miał czas do końca 2018 roku - I etap oraz do końca maja 2019 r. II etap.


Mapka w dużej rozdzielczości TUTAJ

powrót
  • 17
  • grudnia 2018Poniedziałek
Imieniny: Florian, Łazarz, Łukasz, Olimpia
Pogoda:
  • -8oCTeraz
  • -5oCJutro
  • -4oCPojutrze
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
COP24 | Katowice
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej