Dwa ronda i nowa nawierzchnia na ulicy Grota-Roweckiego

Poleć znajomym
 

Dwa ronda i nowa nawierzchnia na ulicy Grota-Roweckiego

Sosnowiec przebuduje kolejny fragment ulicy Grota-Roweckiego. Zadanie obejmuje budowę dwóch rond na odcinku drogi S-86 do ul. Udziałowej, co w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo i ułatwi wyjazd z dróg poporządkowanych. Wartość zadania szacowana jest na ok. 6 mln zł. 

Projekt zakłada budowę ronda przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego – Hallera – Ptasia, które będzie podobne do tego, które funkcjonuje u zbiegu ulic: Sokolskiej, Kamiennej i Komuny Paryskiej nieopodal CH Auchan. Przebudowana zostanie również zatoka autobusowa znajdująca się pomiędzy ul. Rudną i Grota-Roweckiego. Drugie rondo powstanie przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego i Gospodarczej. Projekt obejmuje także budowę ścieżek rowerowych, remont chodników, remont nawierzchni jezdni pomiędzy rondami oraz budowę zatok i pasów postojowych i wymianę oświetlenia ulicznego.

Miasto ubiegało się o dofinansowanie tej inwestycji z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”. Niestety pomimo pozytywnej oceny nie otrzymał dofinansowania. Udało się je pozyskać z Metropolitarnego Funduszu Solidarnościowego (3,5 mln zł) w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy, który będzie miał czas do końca 2018 roku na uporanie się z zadaniem przebudowy został ogłoszony pod koniec lutego.


Mapka w dużej rozdzielczości TUTAJ

powrót
  • 21
  • marca 2018Środa
Imieniny: Benedykt, Marzanna, Klemencja, Mikołaj, Filemon
Pogoda:
  • -0oCTeraz
  • 0oCJutro
  • 2oCPojutrze
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej