Modernizacja torowiska przy ul. Mariackiej i Żeromskiego - zmiany w kursowaniu tramwajów

Poleć znajomym
 

Modernizacja torowiska przy ul. Mariackiej i Żeromskiego - zmiany w kursowaniu tramwajów

Tramwaje Śląskie rozpoczynają realizację kolejnej inwestycji w ramach projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej w miastach Metropolii.

W ramach zadania pn. „Przebudowa torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i ul. Żeromskiego w Sosnowcu” zmodernizowany zostanie odcinek dwutorowej linii tramwajowej od przystanku Pogoń Kościół na ul. Nowopogońskiej do rozjazdu torowego na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i 3 Maja w rejonie wiaduktu kolejowego. To około 1700 metrów toru pojedynczego. Generalnym wykonawcą prac zleconych przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. jest krakowska firma TOR-KRAK Sp. z o.o., która ma zrealizować zadanie do marca 2019 r.

 Tym samym od poniedziałku 14.05.2018 r. do odwołania:

tramwaje linii nr 26 będą kursować w relacji: Mysłowice Dworzec PKP – Sosnowiec Dworzec PKP, ze zwiększoną częstotliwością,

tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Kazimierz Górniczy pętla – Milowice pętla,

zmieni się rozkład jazdy tramwajów linii nr 24,

przystanek Pogoń Mariacka dla obu kierunków jazdy nie będzie obsługiwany.

Zadanie pn. „Przebudowa torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i ul. Żeromskiego w Sosnowcu” jest elementem „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. Wartość tego zadania to ponad 13,5 mln zł netto.

powrót
  • 22
  • sierpnia 2018Środa
Imieniny: Fabrycjan, Tymoteusz, Teonas, Fabrycy, Dalegor
Pogoda:
  • 20oCTeraz
  • 23oCJutro
  • 27oCPojutrze
Walka ze smogiem
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej