Przebudowę ulicy Grota-Roweckiego czas zacząć

Poleć znajomym
 

Przebudowę ulicy Grota-Roweckiego czas zacząć

We wtorek 12 czerwca rozpoczyna się warta 4,8 mln zł przebudowa ulicy Grota-Roweckiego. W pierwszej kolejności drogowcy skupią  się na skrzyżowaniu ulicy Grota-Roweckiego i Gospodarczej. Niestety nie unikniemy utrudnień w ruchu samochodów, który będzie się odbywał w obu kierunkach na zwężonej drodze. Wyłączona z użytku będzie sygnalizacja świetlna, ponadto nie będzie możliwy wjazd w boczną ulicę Gospodarczą prowadzącą w kierunku cmentarza.

Całe zadanie obejmuje budowę dwóch rond na odcinku drogi S-86 do ul. Udziałowej, co w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo i ułatwi wyjazd z dróg podporządkowanych. Prace zostały podzielone na dwa etapy.

Projekt zakłada budowę ronda przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego – Hallera – Ptasia, które będzie podobne do tego, które funkcjonuje u zbiegu ulic: Sokolskiej, Kamiennej i Komuny Paryskiej nieopodal CH Auchan. Przebudowana zostanie również zatoka autobusowa znajdująca się pomiędzy ul. Rudną i Grota-Roweckiego. Drugie rondo powstanie przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego i Gospodarczej. Projekt obejmuje także remont nawierzchni jezdni pomiędzy rondami oraz budowę zatok i pasów postojowych i wymianę oświetlenia ulicznego.

Miasto ubiegało się o dofinansowanie tej inwestycji z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”. Niestety pomimo pozytywnej oceny nie otrzymał dofinansowania. Udało się je pozyskać z Metropolitarnego Funduszu Solidarnościowego (3,5 mln zł) w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Wykonawca wyłoniony w wyniku procedury przetargowej na uporanie się z zadaniem będzie miał czas do końca 2018 roku - I etap oraz do końca maja 2019 r. II etap.


Mapka w dużej rozdzielczości TUTAJ

powrót
  • 16
  • czerwca 2019Niedziela
Imieniny: Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir
Pogoda:
  • 22oCTeraz
  • 21oCJutro
  • 21oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej