Tramwaje wracają na Pogoń, ale to nie koniec prac na torach...

Poleć znajomym
 

Tramwaje wracają na Pogoń, ale to nie koniec prac na torach...

W związku z zakończeniem przebudowy torowiska tramwajowego na ulicy Mariackiej i Żeromskiego 23 marca (sobota) 2019 r. przywrócony zostanie ruch tramwajów na Pogoni. To jednak nie koniec prac na torach w naszym mieście. Rozpoczynają się prace na torowisku tramwajowym na Środuli, w ciągu ul. Staszica. Zmianie ulegnie trasa linii tramwajowej 24. Ponadto trwają już prace na torowisku przy ul. Będzińskiej. Tam tramwaje kursować będą po jednym torze.

Za przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Będzińskiej w Sosnowcu odpowiedzialna jest firma NDI, która zmodernizuje także trasę w ciągu ulicy Małobądzkiej w Będzinie. W sumie przebudowanych ma być blisko 9 km toru pojedynczego. Koszt prac zamknie się w kwocie ok. 60 mln zł brutto.

Tuż przed końcem ubiegłego roku Tramwaje Śląskie podpisały umowę z firmą NDI na realizację dwóch zadań związanych z trasą tramwajową między Będzinem a Sosnowcem. Jedno z nich dotyczy przebudowy odcinka trasy w Będzinie w ciągu ul. Małobądzkiej – od ronda Czeladzkiego do granicy z Sosnowcem. Drugie zadanie obejmuje część w Sosnowcu – od granicy z Będzinem do pętli przy ul. Będzińskiej, wraz z pętlą i rozjazdami, a także w ciągu Będzińskiej od ul. Zagłębia Dąbrowskiego do ul. Staropogońskiej. W sumie do przebudowy przewidziano ok. 2750 metrów toru pojedynczego.

 Poniżej prezentujemy na jakich trasach w najbliższym czasie kursować będą tramwaje w naszym mieście.

  • tramwaje linii nr 24 (zmiana trasy): będą kursować w relacji: Konstantynów Centrum Handlowe – Sosnowiec Dworzec PKP  (wyjazd z zajezdni Będzin, obsługa taborem dwukierunkowym)
  • tramwaje linii nr 21 będą ponownie kursować na trasie: Tworzeń Huta Katowice - Milowice Pętla (wyjazd z zajezdni Będzin)
  • tramwaje linii nr 26 będą kursować w relacji: Milowice Pętla - Mysłowice Dworzec PKP
  • tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Kazimierz Górniczy Pętla - Będzin Osiedle Zamkowe Pętla

Tym samym została zawieszona linia tymczasowa 44 oraz autobusowa komunikacja zastępcza T-21.

powrót
  • 21
  • lipca 2019Niedziela
Imieniny: Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej
Pogoda:
  • 20oCTeraz
  • 26oCJutro
  • 23oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej