Przebudowa DK94/Długosza – kolejne zmiany

Poleć znajomym
 

Przebudowa DK94/Długosza – kolejne zmiany

1 sierpnia zmieni się organizacja ruchu na fragmencie DK94, który jest właśnie w trakcie przebudowy. Ze względu na rozpoczynające się prace związane z budową kanalizacji w pasie oddzielającym jezdnie, kierowcy jadący od strony Dąbrowy Górniczej w kierunku Katowic i centrum Sosnowca, po minięciu skrzyżowania z ulicą Długosza, będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu zarówno w stronę Katowic, jak i centrum Sosnowca. Utrudnienie dotyczy kilkusetmetrowego odcinka do zjazdu na wiadukt w ciągu ulicy 3 Maja.

Z powodu identycznych prac kanalizacyjnych nieco przesunięta zostanie jezdnia na wysokości Makro. Tam kierowcy jadący w kierunku Sosnowca i Katowic będą częściowo poruszać się po pasie awaryjnym.

Utrudnienia z obu stron znikną około 150 metrów przed samym skrzyżowaniem DK94/Długosza (w obu kierunkach).

 


Mapka w większej rozdzielczości TUTAJ.

 

Nie zmieni się organizacja ruchu w kierunku Dąbrowy Górniczej przed i za skrzyżowaniem. Na wysokości wiaduktu w ciągu ul. 3 Maja kierowcy będą poruszali się jednym pasem ruchu po „nitce” w kierunku Katowic. Po przejechaniu skrzyżowania kierowcy ponownie przejadą na przeciwległy pas ruchu, by na wysokości stacji Shell znów wrócić na swoją jezdnię.

Taka organizacja ruchu powinna obowiązywać przez najbliższy miesiąc.

Projekt przebudowy obejmuje nie tylko skrzyżowania, ale również spory fragment dróg. Powstanie 1,3 km nowej DK94 - od wysokości stacji benzynowej Shell (jadąc od strony Dąbrowy Górniczej), aż do zjazdu na wiadukt w ciągu ulicy 3 Maja. Wyremontowany zostanie również 300-metrowy fragment ulicy Długosza, gdzie powstanie także droga rowerowa.

Przebudowa obejmuje budowę ekranów wzdłuż jezdni w obu kierunkach, zarówno w stronę Katowic, jak i Krakowa, co znacznie ograniczy uciążliwy poziom hałasu w tamtym rejonie.

Termin realizacji inwestycji to koniec grudnia 2020 roku.

powrót
  • 8
  • sierpnia 2020Sobota
Imieniny: Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian
Pogoda:
  • 25oCTeraz
  • 27oCJutro
  • 28oCPojutrze
Wybory Prezydenckie 2020
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP