Największe przejście podziemne w Zagórzu do remontu

Poleć znajomym
 

Największe przejście podziemne w Zagórzu do remontu

W Sosnowcu kończy się przebudowa przejść podziemnych. Dopełnieniem zmian będzie remont największego i najpopularniejszego przejścia w Zagórzu. Umowa w tej sprawie właśnie została podpisana.

Znajdujące się przy rondzie im. Jacka Siemieńskiego u zbiegu ulic Braci Mieroszewskich, Długosza i Dmowskiego przejście podziemne jest jednym z trzech w Zagórzu. Wzorem rozwiązań zastosowanych w przypadku już remontowanych tego typu obiektów, zostaną zamontowane  platformy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym na wózkach inwalidzkich, pojawi się również monitoring i głośniki do bezpośredniej komunikacji, a także oznaczenia w języku Braille'a, które ułatwią przemieszczanie się osobom niedowidzącym i niewidomym.

Wyłoniony w przetargu wykonawca (Silesia Invest z Gliwic) zrealizuje zadanie na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. Warta 884 tys. zł modernizacja powinna zakończyć się w kwietniu 2021 roku.

Już poza zakresem prac Miejski Zakład Usług Komunalnych zadba o zmianę niewielkiego skweru  znajdującego się pomiędzy wyjściem z przejścia a przystankiem autobusowym w kierunku Niwki. Tu na nowo zostanie zaaranżowana zieleń. Podobnie będzie w przypadku mniejszego placyku, który znajduje się obok przystanku w kierunku Dąbrowy Górniczej.

Na zdjęciu od lewej: Rafał Łydek (dyr. Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych), Jarosław Szmitka (prezes Silesia Invest), Arkadiusz Chęciński (prezydent Sosnowca).

powrót
  • 3
  • grudnia 2020Czwartek
Imieniny: Uniemir, Kasjan, Lucjusz, Franciszek, Kryspin
Pogoda:
  • -0oCTeraz
  • 5oCJutro
  • 8oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP