Remont ul. Ujejskiego

Poleć znajomym
 

Remont ul. Ujejskiego

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Środuli i okolic ulicy Ujejskiego. Miejski Zakład Usług Komunalnych oraz SM Środula podpisały porozumienie na mocy którego zostanie przeprowadzony gruntowny remont ulicy Ujejskiego.

- Myślę, że mieszkańców ucieszy wybudowanie łącznika pomiędzy rondkami wewnątrz osiedla. To pozwoli na zwiększenie liczby miejsc postojowych wzdłuż samej ulicy i wprowadzenie na fragmencie drogi ruchu jednokierunkowego – mówi Paweł Wojtusiak, sosnowiecki radny, który był łącznikiem pomiędzy spółdzielnią mieszkaniową a urzędem miejskim.

Po stronie miasta będzie również remont chodników oraz modernizacja oświetlenia ulicznego. Prace powinny ruszyć w pierwszej połowie przyszłego roku. Koszt prac szacowany jest na blisko 1 mln zł. Po stronie SM Środula będzie m.in. modernizacja wiat śmietnikowych oraz dodatkowe miejsca parkingowe. - Szybko doszliśmy do porozumienia z przedstawicielami spółdzielni, co jest też zasługą Pawła Wojtusiaka. Cieszę się, że do SM Hutnik i SM Zagórze dołącza kolejna spółdzielnia, która chce z nami współpracować – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

powrót
  • 22
  • września 2020Wtorek
Imieniny: Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim
Pogoda:
  • 24oCTeraz
  • 22oCJutro
  • 21oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP