Zmiana organizacji ruchu na ulicy Braci Mieroszewskich

Poleć znajomym
 

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Braci Mieroszewskich

We wtorek 6 października zmieni się organizacja ruchu na ulicy Braci Mieroszewskich w rejonie obecnej pętli tramwajowej. To znak, że rozpoczyna się budowa nowej linii tramwajowej prowadzącej wgłąb Zagórza. W związku z tym kierowcy, na 300-metrowym odcinku, będą mogli korzystać z jednego pasa ruchu w każdym z kierunków.

Zwężenie drogi związane jest z budową przejazdu pomiędzy jezdniami i będzie obowiązywało przez najbliżej dni. Jazda po jednym pasie dotyczy odcinka między stacją benzynową BP (jadąc od strony Niwki) a przychodnią Sante.

Budowa nowej linii tramwajowej jest skomplikowana – wieloetapowa i wielobranżowa. W pierwszej kolejności prace budowlane są prowadzone właśnie w rejonie ul. Braci Mieroszewskich w sąsiedztwie parkingu znajdującego się tam supermarketu. Na listopad planowane jest wprowadzenie ograniczeń w ruchu kołowym na ul. Braci Mieroszewskich i rozpoczęcie przezbrojeń terenu pod budowę tunelu tramwajowego. W ramach budowy wiaduktu nad torami tramwajowymi na ul. Braci Mieroszewskich powstanie centrum przesiadkowe z przystankami tramwajowymi zlokalizowanymi pod wiaduktem i autobusowymi na wiadukcie. Połączy je klatka schodowa oraz windy. Na drugim końcu nowego odcinka przebudowane zostanie rondo, mieszcząc w środku pętlę tramwajową, a przystanki – końcowy i dwa początkowe – z torem odstawczym i punktem dyspozytorskim usytuowane zostaną w pasie dzielącym jezdnie ul. Marszałka Rydza Śmigłego.


Mapka w dużej rozdzielczości TUTAJ

powrót
  • 23
  • października 2020Piątek
Imieniny: Seweryn, Giedymin, Małogost, Marlena, Ignacy
Pogoda:
  • 12oCTeraz
  • 12oCJutro
  • 13oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP