Wiadukt w ulicy Mikołajczyka ponownie otwarty (aktualizacja)

Poleć znajomym
 

Wiadukt w ulicy Mikołajczyka ponownie otwarty (aktualizacja)

AKTUALIZACJA (19.02.201, godz. 13.00)

Od sobotniego poranka ruch na wiadukcie zostanie przywrócony. - MZUK przeprowadziły niezbędne roboty, trwają prace nad przetargiem na kompleksowy remont wiaduktu - podkreśla prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

20 lutego od godz. 8.00 autobusy linii 35 i 935 wracają na stałe trasy. 

AKTUALIZACJA (18.02.2021, godz. 15.00)

Od czwartkowego świtu pracownicy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych intensywnie pracowali na wiadukcie w ciągu ulicy Mikołajczyka, by jak najszybciej usunąć skutki awarii, która była przyczyną zamknięcia obiektu w środowe popołudnie.

Wiadukt został tymczasowo zabezpieczony, co pozwoli na przywrócenie ruchu już w sobotę 20 lutego w godzinach porannych. To nie oznacza końca prac. Na przełomie lutego i marca rozpocznie się kompleksowa naprawa obiektu.

AKTUALIZACJA (17.02.2021, godz. 15.00)

Z powodu awarii, spowodowanej najpewniej mrozami, już dziś o godzinie 17 zamknięty zostanie wiadukt w ulicy Mikołajczyka (nad torami PKP). W poniedziałek wróci ruch wahadłowy, ale najprawdopodobniej tylko dla komunikacji publicznej. Do tego czasu przeprowadzone zostaną prace zabezpieczające.

Informacje w tej sprawie będą na bieżąco przekazywane. Trwają prace nad reorganizacją komunikacji publicznej na ten czas.

Od godziny 17:00 linie autobusowe nr 35 i 935 kursować będą trasami objazdowymi.

W kursach w kierunku Mysłowic autobusy linii nr 35 po obsłudze przystanku autobusowego „Dębowa Góra Wiadukt” kursować będą ulicami: Lipową, Niwecką, Wojska Polskiego i Watta do włączenia się na stałą trasę przejazdu w ulicy Mikołajczyka.

Z obsługi przez linię autobusową nr 35 wyłączone zostaną przystanki autobusowe: „Dębowa Góra Ogródki Działkowe”, „Dębowa Góra Kolonia Ludmiła”, natomiast do obsługi włączone zostaną przystanki autobusowe „Dębowa Góra Niwecka”, „Dańdówka Niwecka”, „Dańdówka Wiadukt”, „Dańdówka Dworzec PKP”, „Dańdówka Osiedle”, „Niwka Cmentarz Komunalny”, „Niwka Pawiak” oraz „Niwka Watta”. W kursach w kierunku Czeladzi zostanie obsłużone trzecie stanowisku przystanku „Niwka Kolonia Staszic” (zamiast stanowiska 2) Linia autobusowa nr 935 w kursach w kierunku Mysłowic po obsłudze przystanku „Dębowa Góra Wiadukt” pojedzie ulicami: Lipową, Niwecką, Wojska Polskiego. Następnie autobus wykona wjazd kieszeniowy na ul. Watta, aby obsłużyć przystanek autobusowy „Niwka Watta”. Następnie linia wróci stałą trasę.

Z obsługi przez linię autobusową nr 935 wyłączone zostaną przystanki autobusowe: „Dębowa Góra Ogródki Działkowe”, „Dębowa Góra Kolonia Ludmiła", natomiast do obsługi włączone zostaną przystanki autobusowe „Dębowa Góra Niwecka”, „Dańdówka Niwecka”, „Dańdówka Wiadukt”, „Dańdówka Dworzec PKP”, „Dańdówka Osiedle”, „Niwka Cmentarz Komunalny” oraz „Niwka Pawiak”.

W rejonie myjni samochodowej przy ulicy Lipowej ustawione zostanie tymczasowe stanowisko przystanku „Dębowa Góra Wiadukt” (dla kursów w kierunku Czeladzi), które obsługiwać będą autobusy obu linii.

powrót
  • 28
  • lutego 2021Niedziela
Imieniny: Ludomir, Roman, Falibog, Gaja, Makary
Pogoda:
  • 4oCTeraz
  • 4oCJutro
  • 6oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP