Uwaga na wahadło na wiadukcie przy ul. Lenartowicza

Poleć znajomym
 

Uwaga na wahadło na wiadukcie przy ul. Lenartowicza

Od ponad miesiąca trwają prace przy wiadukcie nad nieistniejącą już linią kolei piaskowej wzdłuż ulicy Lenartowicza. Wiadukt zniknie, a w jego miejscu pojawi się nasyp z drogą dla samochodów i rowerzystów oraz chodnikiem. Stan techniczny czynnego jeszcze obiektu niestety jest coraz gorszy i wymaga wprowadzenia ruchu wahadłowego.

Zmiana organizacji ruchu, która nastąpi w poniedziałek 4 października po porannym szczycie komunikacyjnym, spowodowana jest łamaniem ograniczenia tonażowego przez kierowców samochodów ciężarowych, którzy nie respektują ograniczenia do 15 ton. To w największym stopniu wpłynęło na pogorszenie stanu obiektu. - Tylko jednego dnia policja ukarała ponad 70 kierowców za nieprzestrzeganie ograniczenia. Za sterowanie ruchem będzie odpowiadała sygnalizacja świetlna ustawiona po dwóch stronach wiaduktu oraz przy skrzyżowaniu ul. Lenartowicza i Szymanowskiego – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

- Aktualnie trwa opracowanie szczegółowej ekspertyzy mającej wskazać czy do końca prac, które powinny zakończyć się jeszcze w tym rok,  uda się utrzymać ruch wahadłowy czy konieczne będzie całkowite zamkniecie obiektu – dodaje Rafał Łysy.

Wykonawcą inwestycji wartej prawie 5,5 mln zł jest firma Drogomax. W miejscu obecnego wiaduktu, pod którym kiedyś przebiegała linia kolejowa do kopalni, pojawi się nasyp, a na nim droga, która będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Zmiany dotyczą także skrzyżowania ulicy Lenartowicza i Szymanowskiego, na którym wprowadzony zostanie ruch okrężny.

Inwestycja obejmuje również przebudowę oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejścia dla pieszych, które powstanie przy nowym rondzie oraz budowę chodnika i drogi rowerowej.

Co istotne, miasto na ten cel otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 2,5 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej.

powrót
  • 18
  • października 2021Poniedziałek
Imieniny: Asklepiades, Bratomił, Julian, Just, Łukasz
Pogoda:
  • 7oCTeraz
  • 12oCJutro
  • 15oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP