Pokazy Wyższej Szkoły Medycznej w Roździeniu

Poleć znajomym
 

Pokazy Wyższej Szkoły Medycznej w Roździeniu

Jak bezpiecznie korzystać z uroków lata, jak pomagać osobom poszkodowanym w górach i nad morzem, jak radzić sobie z urazami, użądleniami, omdleniami i utratą przytomności – to tylko niektóre z zagadnień, jakie studenci ratownictwa medycznego z sosnowieckiej Wyższej Szkoły Medycznej przekazali uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. W. Roździeńskiego w Sosnowcu.

 


Dwa spotkania pod hasłem „Bezpieczne wakacje”  zgromadziły w auli wszystkich uczniów szkoły. Temat był niezwykle istotny – z roku na rok rośnie liczba wypadków i osób w nich poszkodowanych, a od umiejętności i szybkiej reakcji otoczenia może zależeć ludzkie życie. Doskonale wiedzą o tym pracujący w strukturach ratownictwa wodnego i górskiego studenci prowadzący szkolenie, którzy poza wiedzą teoretyczną i pokazem praktycznym opowiadali także o swoich doświadczeniach zawodowych, starając się uwrażliwić młodzież na kwestie roztropnego udzielania pierwszej pomocy.

 


To nie pierwszy wspólny projekt ZSO i WSM – w marcu uczniowie gimnazjum i liceum mieli okazję wziąć udział w praktycznym kursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawdzić swoje umiejętności na fantomach.
Od lat Wyższa Szkoła Medyczna stawia sobie za cel promowanie chęci i umiejętności udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Studenci w ramach różnorakich imprez, w jakie angażuje się uczelnia, dzielą się swoimi umiejętnościami nie tylko z młodzieżą, ale także dziećmi, dorosłymi i seniorami udowadniając, że pomaganie innym jest niezmiernie ważne i nie wymaga skomplikowanego sprzętu czy umiejętności.
 

powrót
  • 23
  • maja 2018Środa
Imieniny: Dezydery, Iwona, Symeon, Michał, Emilia
Pogoda:
  • 23oCTeraz
  • 18oCJutro
  • 21oCPojutrze
Sosnowiec Dla Niepodległości
Walka ze smogiem
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019ŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej