Szkolni doradcy zawodowi spotkali się w CKZiU

Poleć znajomym
 


 
7 grudnia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Kilińskiego 25 było organizatorem konferencji  dla szkolnych doradców zawodowych.

Podczas konferencji dyrektor Jacek Górski przedstawił osiągnięcia CKZiU po dwóch latach działalności - sukcesy i plany na przyszłość. Wicedyrektor ds. kształcenia zawodowego  i praktycznego  Zbigniew Zalas zapoznał doradców  zawodowych z  zasadami przeprowadzania egzaminów w zawodzie w świetle zmian przepisów oświatowych.

Spotkanie było okazją do prezentacji  nowej oferty edukacyjnej CKZiU, w tym   między innymi zawodów takich jak  technik urządzeń i systemów  energetyki odnawialnej  oraz  dekarz. Nauka w tych zawodach odbywać się będzie  w Technikum nr  2 Architektoniczno-Budowlanym i Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 3 Architektoniczno-Budowlanej.

 

 

Prezentacji nowych zawodów  dokonał   wicedyrektor CKZiU Janusz Mazur. Doradcy zawodowi uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez doradcę zawodowego CKZiU Dorotę Zalas nt .Technik urządzeń i systemów  energetyki odnawialnej- nowoczesność, innowacja, prestiż, satysfakcjonujące zarobki. Uczestnicy konferencji wzięli udział w wizycie studyjnej w Euro-Centrum Park Naukowo–Technologiczny w Katowicach, podczas której przedstawiono możliwości rozwoju energetyki odnawialnej w naszym regionie i w kraju.

powrót
  • 16
  • czerwca 2019Niedziela
Imieniny: Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir
Pogoda:
  • 22oCTeraz
  • 21oCJutro
  • 21oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej