„Mistrzynie w szkołach”, czyli niezwykłe lekcje wychowania fizycznego w Sosnowcu

Poleć znajomym
 

„Mistrzynie w szkołach”, czyli niezwykłe lekcje wychowania fizycznego w Sosnowcu

To będzie niezwykła lekcja wychowania fizycznego. Medalistki igrzysk olimpijskich i innych największych światowych imprez przyjadą 24 września do Sosnowca, by pokazać młodym dziewczętom, jak ważne są lekcje wf.

Spotkanie będzie częścią programu „Mistrzynie w szkołach”, który od 24 września 2018 r. będzie realizowany w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Żeromskiego 4c. Program we współpracy z Urzędem Miejskim w Sosnowcu realizuje Fundacja Otylii Jędrzejczak.

Wciąż sporo dziewcząt nie docenia roli lekcji wychowania fizycznego i uprawiania sportu. Na własnym przykładzie chcemy pokazać im, że aktywność ruchowa jest niezwykle ważna i uczy cech, które pozwalają realizować marzenia – mówi Otylia Jędrzejczak.

24 września do Sosnowca, oprócz mistrzyni olimpijskiej z Aten w pływaniu Otylii Jędrzejczak, przyjadą dwie świetne lekkoatletki Sofia Ennaoui i Ewa Swoboda, mistrzyni świata i medalistka olimpijska w windsurfingu Zofia Noceti-Klepacka, dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim Katarzyna Woźniak oraz skoczkini narciarska Magdalena Pałasz.

Jestem przekonana, że wszyscy będą się dobrze bawić. To jest najważniejsze, by dziewczyny przekonały się do lekcji wychowania fizycznego. A „Mistrzynie w szkołach” to po prostu lekcja wf, w czasie której pokazujemy, że sport uczy bardzo ważnych cech niezbędnych w życiu, jak choćby determinacji, czy konsekwencji – dodaje Jędrzejczak.

Zapisy dla zorganizowanych grup dziewcząt z klas VII, gimnazjum i liceum do udziału w zajęciach „Mistrzynie w szkołach” przyjmowane są na stronie internetowej www.mistrzyniewszkolach.pl. Rejestracji może dokonać nauczyciel lub opiekun zorganizowanej grupy. Miejsc jest już niewiele, a decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt „Mistrzynie w szkołach” jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W programie uczestniczyć mogą uczennice z klas VII szkoły podstawowej, z III klas gimnazjum oraz liceum. Celem programu jest:

- Mobilizacja dziewcząt w wieku szkolnym do zwiększenia aktywności ruchowej, ale także pokazanie, że przez sport mogą realizować swoje marzenia, także te pozasportowe.

- Wypracowanie poprzez sport cech charakteru, które mają pomóc uczennicom realizować marzenia.

- Zachęcania uczennic do czynnego udziału w lekcjach w-f.

- Każda uczestniczka programu otrzyma koszulkę oraz na czas ćwiczeń taśmę/gumę.

- Po zakończeniu programu będzie możliwość otrzymania autografu i zrobienia „selfie” z Otylią Jędrzejczak i innymi mistrzyniami sportowymi, a ponadto każda z uczestniczek otrzyma pakiet z upominkami.

- Każda szkoła otrzyma na ręce opiekuna 10 gum do ćwiczeń oraz pendrive z nagranymi ćwiczeniami na tych taśmach.

Wszystkie oficjalne komunikaty na temat programu pojawiać się będą na stronie internetowej: www.mistrzyniewszkołach.pl w zakładce Sosnowiec.

Harmonogram zajęć dostępny jest każdorazowo na 2 tygodnie przed terminem realizacji i znajduje się na profilu Facebook Fundacji Otylii Jędrzejczak, pod adresem www.facebook.com/fundacjaotylii

powrót
  • 26
  • kwietnia 2019Piątek
Imieniny: Marcelin, Klarencjusz, Spycimir, Klet, Marzena
Pogoda:
  • 25oCTeraz
  • 11oCJutro
  • 10oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej