W Sosnowcu powstanie Muzeum Medycyny i Farmacji

Poleć znajomym
 

W Sosnowcu powstanie Muzeum Medycyny i Farmacji

W Sosnowcu powstanie Muzeum Medycyny i Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Miasto na ten cel przekaże w ramach dotacji 100 tys. zł. Dziś w budynku Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu przy ul. Jedności podpisano stosowne dokumenty w tej sprawie. Uczelnię reprezentował rektor, prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, a Gminę Sosnowiec prezydent Arkadiusz Chęciński.

Muzeum będzie się mieścić w budynku Domu Studenta przy ul. Ostrogórskiej 30 w Sosnowcu. – Będzie ogólnodostępne dla wszystkich, którzy chcą zapoznać się z historią medycyny, a w szczególności farmacji. Na pewno z uwagą odwiedzać je będą nasi studenci. To doskonała okazja do tego, aby przekonać się jaką ewolucję przeszła na przestrzeni lat medycyna, jak zmieniał się sprzęt, na którym pracowali lekarze i farmaceuci. Dziękuję władzom Sosnowca za okazaną pomoc, a szczególne podziękowania kieruję w stronę prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk, dziekana Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, bez której starań to Muzeum pewnie by nie powstało, śmiało można powiedzieć, że to jej „oczko w głowie” – podkreślał podczas uroczystości rektor uczelni, prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki.

- Cieszę się, że takie Muzeum powstanie w naszym mieście. Wydział Farmaceutyczny od 45 lat znajduje się w Sosnowcu. W 2007 roku główną siedzibą wydziału stał się budynek przy ul. Jedności gdzie kilka lat później wybudowano także kampus. Obie te inwestycje powstały przy udziale środków z budżetu miasta. Sosnowiec od lat wspiera uczelnie mieszczące się w stolicy Zagłębia i będzie tak czynił nadal. To miejsce będzie w pewien sposób lekcją historii, a zarazem oddaniem hołdu wszystkim tym, którzy przez lata pracowali na jego markę – dodał prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

 

powrót
  • 25
  • maja 2019Sobota
Imieniny: Magdalena, Beda, Leon, Imisława, Grzegorz
Pogoda:
  • 18oCTeraz
  • 19oCJutro
  • 21oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej