Program „Uniwersytet Najlepszych” – rekrutacja uzupełniająca do II edycji

Poleć znajomym
 

Program „Uniwersytet Najlepszych” – rekrutacja uzupełniająca do II edycji

Program „Uniwersytet Najlepszych” – rekrutacja uzupełniająca do II edycji

Już 2 września br. rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do drugiej edycji programu „Uniwersytet Najlepszych”. Możliwość dołączenia do „Najlepszych” ponownie otrzymają młodzi ludzie spełniający regulaminowe kryterium – osoby uczącej się i zamieszkałej na terenie Chorzowa lub Sosnowca.

„Uniwersytet Najlepszych” to nowoczesna inicjatywa edukacyjna, której pomysłodawcami są Uniwersytet Śląski i Miasto Katowice. W bieżącej edycji program został rozszerzony o kolejne miasta – wsparcie wyróżniającym się uczniom w roku akademickim 2019/2020 zapewnią również Chorzów oraz Sosnowiec. Przedsięwzięcie skierowane jest do najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa śląskiego. To pierwsza tego typu inicjatywa w naszym regionie, a jej celem jest rozwijanie zainteresowań najzdolniejszych uczniów metropolii górnośląsko-zagłębiowskiej. Główną metodę pracy w „Uniwersytecie Najlepszych” stanowi edukacja spersonalizowana oparta na tutoringu. Tutor, czyli opiekun pomagający w znalezieniu optymalnej ścieżki naukowej i dostosowaniu jej do zainteresowań ucznia, podczas spotkań z uczestnikiem projektu motywuje go do długotrwałej pracy nad rozwojem osobistym i naukowym.

Pierwsza edycja programu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów katowickich szkół – zgłoszonych zostało ponad 60 kandydatów, spośród których komisja złożona z pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego wybrała 30 najzdolniejszych uczniów mogących podjąć pracę pod okiem tutorów.

– To unikatowa inicjatywa, realizowana w porozumieniu z miastem. Pomyśleliśmy, że trzeba zbudować ofertę programową dla najlepszych, wybitnych, wyróżniających się uczniów; także tych, którzy mogą szukać dróg swojego rozwoju w całej Polsce, a nawet na świecie. Chcemy sprawić, aby podczas namysłu nad swoją przyszłością edukacyjną, pomyśleli o Śląsku jako o miejscu, gdzie mogliby kształcić się, mieszkać i pracować – mówił o pierwszej edycji programu Prorektor ds. Kształcenia i Studentów Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Do programu mogą przystąpić kandydaci, którzy w dniu rozpoczęcia programu będą uczniami VIII klasy szkoły podstawowej lub uczniami szkoły ponadpodstawowej, z wyłączeniem klas maturalnych, a także spełniają regulaminowe kryterium – osoby uczącej się i zamieszkałej na terenie Chorzowa lub Sosnowca.

Rekrutacja potrwa od 2 do 15 września 2019 roku.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej programu – www.uniwersytetnajlepszych.us.edu.pl

powrót
  • 22
  • stycznia 2020Środa
Imieniny: Uriel, Anastazy, Dorian, Gaudencjusz, Gaudenty
Pogoda:
  • -0oCTeraz
  • 1oCJutro
  • 2oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej