Wybierz zawód pracownika socjalnego

Poleć znajomym
 

Wybierz zawód pracownika socjalnego

Wrażliwość, uczciwość, chęć niesienia pomocy, samodzielność, umiejętność rozwiązywania problemów i… wielkie serce. Jeśli posiadasz te cechy, a dodatkowo nie boisz się podejmowania nowych wyzwań i nie potrafisz przejść obojętnie wobec ludzkiej krzywdy, to praca w służbach społecznych i zawód pracownika socjalnego jest tym, którego szukasz. Trwa właśnie nabór do publicznego Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, które kształci pracowników socjalnych.

Pracownicy socjalni mogą pracować nie tylko w ośrodkach pomocy społecznej, ale także m.in. w centrach interwencji kryzysowej, szpitalach, czy domach pomocy społecznej. Niosą profesjonalną pomoc wszystkim, którzy sami nie potrafią rozwiązać swoich problemów i zmagają się z biedą, bezrobociem, przemocą, uzależnieniami i innymi trudnymi sytuacjami. Pomagają m.in. rodzinom dysfunkcyjnym, niewydolnym wychowawczo, chorym, niepełnosprawnym, bezdomnym i więźniom. W większości jednostek pomocy społecznej w Zagłębiu i na Śląsku brakuje pracowników socjalnych.

Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi przy ul. Tuwima 14a jest szkołą państwową. Nauka trwa trzy lata i kończy się uzyskaniem
dyplomu pracownika socjalnego. Ponadto kolegium stwarza możliwość otrzymania licencjatu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z tej możliwości korzysta większość słuchaczy.  Na podstawie porozumienia z Uniwersytetem Śląskim studenci otrzymują od I roku także indeks studenta UŚ na Wydziale Nauk Społecznych, kierunek: praca socjalna, wydział zaoczny. I tym samym są jednocześnie pełnoprawnymi studentami UŚ, więc mogą otrzymywać m.in. uniwersyteckie stypendia naukowe i socjalne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.kpsscz.pl

powrót
  • 22
  • stycznia 2020Środa
Imieniny: Uriel, Anastazy, Dorian, Gaudencjusz, Gaudenty
Pogoda:
  • 0oCTeraz
  • 1oCJutro
  • 2oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej