SP 6 z certyfikatem „Znak Jakości - Szkoła Otwarta i Kreatywna 2019”

Poleć znajomym
 

SP 6 z certyfikatem „Znak Jakości - Szkoła Otwarta i Kreatywna 2019”

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu została nagrodzona certyfikatem „Znak Jakości - Szkoła Otwarta i Kreatywna 2019” podczas Festiwalu Kreatywnej i Aktywnej Edukacji w Kielcach, organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego.

Tym samym SP 6 znalazła się w gronie szkół, które (jak to określono w uzasadnieniu) stwarzają warunki dla rozwijania nieskrępowanej pasji i kreatywności swoich uczniów i nauczycieli. Uroczysta Gala rozdania dyplomów, która odbyła się 25 października 2019 r., była zwieńczeniem ogólnopolskiego konkursu dla placówek edukacyjnych realizujących nietypowe, kreatywne projekty edukacyjne. Szkoła Podstawowa nr 6 została nagrodzona certyfikatem „Znak Jakości - Szkoła Otwarta i Kreatywna 2019” za matematyczny projekt „MATmaraton Rodzinny”, realizowany w roku szkolnym 2018/2019. W imieniu szkoły nagrodę odebrała jego pomysłodawczyni – nauczycielka matematyki Gabriela Źrałek.

Warto wspomnieć, że w skład Komisji Kwalifikacyjnej konkursu weszli:

Prof. Małgorzata Bielecka

Prof. Sławomir Koziej

Prof. Mirosław Babiarz

Prof. Zdzisław Ratajek

Dr Małgorzata Krawczyk-Blicharska

Dr Paulina Forma

Dr Jacek Szkurłat

Mgr Iwona Ratajek-Kolasa

Dr Małgorzata Kwaśniewska

Dr Ewa Szumilas

Gośćmi honorowymi Gali byli: Dyrektor Departamentu Edukacji Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Maciej Długosz, Wiceprezydent Kielc Marcin Różycki, Przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

powrót
  • 28
  • stycznia 2020Wtorek
Imieniny: Augustyn, Manfred, Manfreda, Flawian, Ildefons
Pogoda:
  • 4oCTeraz
  • 2oCJutro
  • 1oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej