„Kiliński” ma 90 lat!

Poleć znajomym
 

„Kiliński” ma 90 lat!

Z tej okazji w siedzibie szkoły odbyły się uroczystości jubileuszowe.

Podczas obchodów wręczono wyróżnienia „Zasłużony dla Kilińskiego”. Kapituła , której przewodniczącym był dyrektor CKZiU Jacek Górski nagrodziła osoby, które wykazały się osiągnięciami sportowymi, artystycznymi, edukacyjnymi i społecznymi.

Nagrodę „Zasłużony dla Kilińskiego” otrzymali: Prezydent Miasta Sosnowca  Arkadiusz Chęciński, dyrektor szkoły Colegiul Tehnic z Suczawy Ovidiu Arganisciuc, Stefan Dobroń, malarz o światowej sławie, Janusz Kosałka, wieloletni dyrektor „Kilińskiego”, Michał Nowak, basista zespołu Feel, Paweł Pełka, Komandor Klubu Żeglarskiego „Zagłębie”,  Aleksander Piasecki , wieloletni dyrektor szkoły, Cezary Podraza, 7-krotny Mistrz Świata w Kickboxingu oraz Robert Wanic, dyrektor OKE w Jaworznie.

Pierwszym punktem  obchodów  jubileuszu była msza święta celebrowana w intencji pracowników oraz uczniów w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu. Następnie odbyła się akademia z programem artystycznym „Wehikułem w przyszłość”, przygotowana i prowadzona przez Agatę  Dębską, której towarzyszył Roman Bodzioch. W kolejnej części programu Cecylia Bielnik wygłosiła laudację na cześć Jana Kilińskiego, który stał się ponownie patronem naszej szkoły. Po nagrodzeniu „Zasłużonych” młodzież z klasy II ST przedstawiła inscenizację „ Wehikułem w przyszłość”. Do uświetnienia etiudy teatralnej przyczynił się zespół muzyczny „Czwartek.18.”

W uroczystościach pięknego Jubileuszu wzięli udział m.in.: parlamentarzyści, władze samorządowe Sosnowca, przedstawiciele Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu.

 

 

powrót
  • 5
  • sierpnia 2020Środa
Imieniny: Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz
Pogoda:
  • 22oCTeraz
  • 23oCJutro
  • 27oCPojutrze
Wybory Prezydenckie 2020
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP