EDUKACJA WŁĄCZAJĄCA - między teorią, a praktyką

Poleć znajomym
 

EDUKACJA WŁĄCZAJĄCA - między teorią, a praktyką

Sosnowieckie Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą ma zaszczyt zaprosić do udziału w inauguracyjnym spotkaniu Szkoły Mistrzów poświęconym idei edukacji włączającej, które odbędzie się 16 listopada 2021r. w Zagłębiowskiej Mediatece o godzinie 16.00 i zapoczątkuje cykl zaplanowanych w projekcie spotkań z osobami niezwykłego formatu, które dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem pomogą w kreowaniu osobistego warsztatu pracy każdego z nas.

   Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)

„Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą” (SCWEW)  to projekt edukacji włączającej prowadzony przez przez Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w ramach projektu prowadzonego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Wniosek Gminy Sosnowiec w naszym województwie został pozytywnie (z 4 punktacją w Polsce ) wytypowany do realizacji.

Sosnowiecki SCWEW po serii działań otwierających projekt rozpoczyna serię konferencji "Szkoła Mistrzów" poświęconą znaczącym osobowością w edukacji włączającej.  Gościem inauguracyjnej konferencji będzie prof. dr. hab. Zenon Gajdzica.

Program: na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej nr UDA- POWR.02.10-00-0002/19-00 z dnia 30.12.2019 r. oraz Aneksu z dnia 06.08.2020 r., w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wnioskodawca: Organ prowadzący

Okres realizacji: 01-06-2021 – 31-05-2023

Wnioskowany budżet:  1 999 000,00 zł

Dofinansowanie i wkład własny: Dofinansowanie przedsięwzięcia grantowego wynosi 100%. Grantobiorca nie wnosi wkładu własnego.

Trwałość projektu: 3 miesiące od daty zakończenia projektu tj. 01.06.2023-31.08.2023. (Głównie działalność wypożyczalni)

Platforma aplikacyjna: Witkac.pl

Termin złożenia wniosku: 30.04.2021

Lider projektu (SCWEW): Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu ul Franciszkańska 5a

Partnerzy (szkoły współpracujące z SCWEW):

IX Liceum Ogólnokształcące im W.Szymborskiej w Sosnowcu

Szkoła Podstawowa nr 18 ul Przyjaciół Żołnierza 1,41-200 Sosnowiec

Przedszkole Miejskie nr 51 ul Bolesława Prusa 253A, 41-219 Sosnowiec

Szkoła Podstawowa nr 39 ul Lubelska 51, 41-219 Sosnowiec

CKZiU Generała Stefana Grota-Roweckiego 64, 41-200

Instytucje wspierające: Uniwersytet Śląski, Fundacja Instytut Twórczej Integracji.

Cel projektu: Tworzenie na bazie kadrowo-sprzętowej Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu – Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą (SCWEW), którego zadaniem będzie wsparcie 5 placówek z Sosnowca w zakresie realizacji kształcenia włączającego i wsparcia uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego w szkołach ogólnodostępnych poprzez:

- organizację wypożyczalni sprzętu specjalistycznego;

- organizację szkoleń dla dyrektorów szkół i utworzenie sieci współpracy;

- organizację szkoleń eksperckich dla nauczycieli szkół ogólnodostępnych;

- działania promujące edukację włączającą – konferencje, warsztaty, eventy edukacyjno-kulturalne

- działania badawczo-naukowe – prowadzenie ewaluacji i badań naukowych w obszarze realizowanych działań z zakresu edukacji włączającej.

- organizację wsparcia dla uczniów i zespołów klasowych szkół uczestniczących w proj.

- Zespół pedagogów z ZSS 4 korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia wziął na swoje barki próbę przygotowania szeregu działań mających na celu wdrożenie autorskiego modelu wsparcia dla uczniów szczególnie go potrzebujących. Jednocześnie wsparcie merytoryczne otrzyma kadra placówek. Mamy nadzieję, iż czas ten będzie energetyczny i pokaże możliwości holistycznego podejścia do edukacji opartego na doświadczeniach z zakresu pedagogiki specjalnej uwzględniającej potrzeby uczniów oraz kadry - informuje Iwona Durek, dyrektor ZSS 4.

 

powrót
  • 5
  • grudnia 2021Niedziela
Imieniny: Anastazy, Kryspina, Sabina, Kryspin, Gerald
Pogoda:
  • 1oCTeraz
  • 0oCJutro
  • -1oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP

BeePathNet - Pszczela Ścieżka