Kolejne placówki zostaną odmienione. Sosnowiec z dofinansowaniem

Poleć znajomym
 

Kolejne placówki zostaną odmienione. Sosnowiec z dofinansowaniem

Warta ponad 9 milionów złotych inwestycja odmieni szkoły i placówki edukacyjne. Tym razem chodzi o II LO im. E. Plater i kompleks przy Prusa 253A, w tym popularną "szkołę z armatą".

Zadanie „Termomodernizacja kompleksu obiektów SP nr 42 przy ul. B. Prusa 253A oraz II LO im. E. Plater przy ul. Parkowej 1 w Sosnowcu” zostało wybrane do dofinansowania w ramach poddziałania 4.3.1. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

Na czym polegają inwestycje? Kompleksowo zmodernizowany zostanie kompleks przy ul. B. Prusa 253A, w skład którego wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 42, Przedszkole Miejskie nr 51, Żłobek Miejski nr 5 i Przychodnia Lekarska, a ponadto budynek II Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater przy ul. Parkowej 1.

W obiektach poprawiona zostanie izolacyjności przegród budowlanych, wymienione okna i drzwi na wyroby o lepszej izolacyjności. Dzięki realizacji ograniczone zostanie zużycie energii i emisji zanieczyszczeń. Inwestycja spowoduje zmniejszenie zużycia energii cieplnej o 3 602 Gj/rok oraz ograniczenie emisji CO2 do atmosfery o 277,58 ton/rok.

- Cieszymy się, że kolejne środki unijne trafią do naszego miasta. Wraz z naszym wkładem przyczynią się do przemiany kolejnych szkół i placówek edukacyjnych, a jednocześnie przyczyni się do poprawy jakości powietrza - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Wartość projektu to szacunkowo 9,2 mln złotych, a dofinansowaniu ze środków unijnych wynosi ponad 7,5 mln.

powrót
  • 22
  • października 2018Poniedziałek
Imieniny: Filip, Sewer, Kordula, Marek, Kordian
Pogoda:
  • 3oCTeraz
  • 8oCJutro
  • 6oCPojutrze
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej