Ruszają prace na Staszica. Na początek wodociągi

Poleć znajomym
 

Ruszają prace na Staszica. Na początek wodociągi

Rozpoczęła się przebudowa sieci wodociągowej w ulicy Staszica, Piotrkowskiej i Okrzei zlecona przez Sosnowieckie Wodociągi.

Warta blisko 3,1 mln zł inwestycja powinna zakończyć się na przełomie kwietnia i maja 2019 roku. To wstęp do rewitalizacji całej ulicy Staszica wraz z torowiskiem tramwajowym.

W ramach prac przebudowany zostanie 2 km odcinek sieci wodociągowej. Nowy wodociąg pojawi się na całej długości ulicy Staszica oraz w ok. 300-metrowym fragmencie ul. Okrzei i 200-metrowym odcinku ul. Piotrkowskiej. Po zakończeniu prac na całej długości ulicy Staszica i we fragmencie ul. Okrzei, do Szkoły Podstawowej nr 16. zostanie odtworzony chodnik (po prawej stronie jadąc od centrum miasta). Remont nie będzie się wiązał z zamknięciem drogi na czas prac, a jedynie z chwilowymi utrudnieniami, ponieważ zadanie będzie wykonywane metodą bezwykopową. To oznacza, że jedynie w kilku miejscach drogi pojawią się niewielkie wykopy.
 
Roboty wodociągów to dopiero początek zmian na ul. Staszica. Pod koniec marca ruszy przebudowa torowiska wzdłuż całej ulicy Staszica zlecona przez Tramwaje Śląskie, a prace domknie nowy asfalt na jezdni.

powrót
  • 23
  • sierpnia 2019Piątek
Imieniny: Filip, Róża, Walerian, Benicjusz, Sulirad
Pogoda:
  • 20oCTeraz
  • 23oCJutro
  • 23oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej