Droga rowerowa także w ulicy Żeromskiego

Poleć znajomym
 

Droga rowerowa także w ulicy Żeromskiego

Sosnowiec podpisał kolejną umowę na budowę drogi rowerowej. Tym razem chodzi o odcinek przebiegający wzdłuż całej ulicy Żeromskiego.

- Czekaliśmy z budową tego fragmentu na zakończenie prac związanych z torowiskiem wzdłuż ulicy Żeromskiego. Roboty powinny zakończyć się w ciągu najbliższych tygodni – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wykonawcą blisko 600-metrowego odcinka drogi zostało Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Katowic, które ma pięć miesięcy na wykonanie zlecenia. Warta 1 mln zł inwestycja zostanie wykonana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Droga połączy już istniejący odcinek trasy rowerowej przebiegającej wzdłuż ulicy 3 Maja z ulicą Orlą. – Właśnie ogłosiliśmy postępowanie przetargowe na trzy kolejne drogi rowerowe, w tym ulicę Orlą. To pozwoli na bezpieczne dojechanie rowerem do granicy z Będzinem – tłumaczy prezydent Chęciński.

 


Mapka w dużej rozdzielczości TUTAJ.

Trasa wzdłuż ulicy Żeromskiego będzie przebiegała po lewej stronie (od ul. 3 Maja), za skrzyżowaniem z ul. Mariacką droga zostanie poprowadzona po prawej stronie aż do ulicy Orlej.

powrót
  • 23
  • lipca 2019Wtorek
Imieniny: Bogna, Apolinary, Apolinaria
Pogoda:
  • 19oCTeraz
  • 16oCJutro
  • 22oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej