Umowa podpisana. Kompleks edukacyjny na Środuli do termomodernizacji

Poleć znajomym
 

Umowa podpisana. Kompleks edukacyjny na Środuli do termomodernizacji

Przedsiębiorstwo budowalne CZĘSTOBUD przeprowadzi termomodernizację kompleksu obiektów przy ul. B. Prusa w Sosnowcu. W jego skład wchodzą SP 42, przedszkole miejskie nr 51 oraz oddział żłobka miejskiego. Dziś w Urzędzie Miejskim podpisano umowę na wykonanie prac. Firma z Częstochowy będzie miała dziesięć miesięcy na realizację zadania wartego ponad 7 mln zł.

- Kompleks o którym mówimy został wybudowany na początku lat 80. ubiegłego wieku. Termomodernizacja obiektów, z których na co dzień korzystają nasi najmłodsi mieszkańcy jest niezbędna. Mam nadzieję, że firma, z którą po raz pierwszy współpracujemy w terminie wykona pracę tak aby dzieci młodzież mogły niedługo uczyć się i bawić w bardziej komfortowych warunkach - podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zakres robót obejmuje m.in.: ocielenie ścian zewnętrznych, wymianę okien, drzwi, remont instalacji c.o., instalacji wodnej, wymianę części ogrodzenia przy szkole podstawowej.

Projekt został objęty dofinansowaniem u w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla osi priorytetowej: IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna dla działania: 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej dla poddziałania: 4.3.1. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej - ZIT.

 

powrót
  • 22
  • sierpnia 2019Czwartek
Imieniny: Fabrycjan, Tymoteusz, Teonas, Fabrycy, Dalegor
Pogoda:
  • 16oCTeraz
  • 22oCJutro
  • 23oCPojutrze
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej