Rewitalizacja ulicy Staszica. Po wodociągach czas na torowisko tramwajowe

Poleć znajomym
 

Rewitalizacja ulicy Staszica. Po wodociągach czas na torowisko tramwajowe

Rozpoczęła się przebudowa torowiska wzdłuż ulicy Staszica zlecona przez Tramwaje Śląskie. Przypomnijmy, że w ulicach: Staszica, Piotrkowskiej i Okrzei trwa modernizacja sieci wodociągowej. Zwieńczeniem prac w tym rejonie będzie nowy asfalt na całej jezdni.

Za inwestycję tramwajową na Konstantynowie odpowiada firma Tor-Krak z Krakowa. Remont obejmuje odcinek torowiska wzdłuż ul. Staszica do trójkąta torowego przy skrzyżowaniu z ul. Okrzei. W związku z tymi robotami trasa linii nr 24 została skrócona. Tramwaje kursują  w relacji Sosnowiec Dworzec PKP – Konstantynów Centrum Handlowe. Linia obsługiwana będzie taborem dwukierunkowym, a krańcowy przystanek w Konstantynowie obsługiwany będzie w dotychczasowej lokalizacji. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana do końca sierpnia.

Prace przy przebudowie sieci wodociągowej powinny się z kolei zakończyć na przełomie maja i kwietnia. W ramach wartej blisko 3,1 mln zł inwestycji  przebudowywany jest 2 km odcinek sieci wodociągowej. Nowy wodociąg pojawi się na całej długości ulicy Staszica oraz w ok. 300-metrowym fragmencie ul. Okrzei i 200-metrowym odcinku ul. Piotrkowskiej. Po zakończeniu prac na całej długości ulicy Staszica i we fragmencie ul. Okrzei, do Szkoły Podstawowej nr 16. zostanie odtworzony chodnik (po prawej stronie jadąc od centrum miasta). Remont wiąże się z zamknięciem drogi na czas prac, a jedynie z chwilowymi utrudnieniami, ponieważ zadanie wykonywane jest metodą bezwykopową. To oznacza, że jedynie w kilku miejscach drogi pojawią się niewielkie wykopy.

powrót
  • 28
  • lutego 2020Piątek
Imieniny: Ludomir, Roman, Falibog, Gaja, Makary
Pogoda:
  • 3oCTeraz
  • 4oCJutro
  • 6oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiem
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej