Jak się uczyć zawodu, to tylko w Sosnowcu!

Poleć znajomym
 

Jak się uczyć zawodu, to tylko w Sosnowcu!

O takiej bazie dydaktycznej w innych miasta regionu, a nawet kraju mogą tylko pomarzyć. Dziś w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu przy ul. Grota Roweckiego 66 zaprezentowano pracownie dydaktyczne, które powstały w ramach przebudowy szkoły. Prace pochłonęły w sumie prawie 6 mln zł, z czego 3,3 mln zł to dofinansowanie unijne.

- W ramach inwestycji  nadbudowano i przebudowano istniejącą infrastrukturę obiektu dydaktycznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Grota Roweckiego 66 w Sosnowcu na potrzeby warsztatów kształcenia zawodowego w branży gastronomicznej, hotelarskiej i ekonomiczno-reklamowej – podkreślała podczas uroczystego otwarcia Elżbieta Czernik, dyrektor CKZiU.

Na parterze nowego skrzydła budynku powstała pracownia dla branży ekonomiczno-reklamowej wraz z całym węzłem sanitarnym i pomieszczeniami gospodarczymi. Na pierwszym piętrze znajduje się mini hotel, tak by uczniowie klas hotelarskich mogli w warunkach zbliżonych do rzeczywistości poznawać zasady funkcjonowania takich obiektów. Oprócz pokoi jest również recepcja.

- Sercem budynku jest cześć gastronomiczna. Oprócz kuchni wyposażonej w urządzenia, których mogą szkole pozazdrościć najlepsze restauracje, jest też całe zaplecze włącznie z chłodniami do przechowywania artykułów spożywczych oraz mięsa. Adepci sztuki cukierniczej też mają swoją przestrzeń, w której mogą szlifować swoje umiejętności – dodała dyrektor Czernik.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej Regionalnego Programy Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 „Nadbudowa i przebudowa budynku dydaktycznego CKZiU, zlokalizowanego przy ulicy Grota-Roweckiego 66 w Sosnowcu” powiązanego z projektem „Edukacja krokiem do sukcesu zawodowego.

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania bazy, które na pewno w innych ośrodkach będą nam zazdrościć. Oczywiście największe słowa uznania pragnę skierować do naszych władz samorządowych z prezydentem Arkadiuszem Chęcińskim na czele. Dzięki takiej bazie nasi młodzi uczniowie będą mogli się kształcić w doskonałych warunkach, a to na pewno pozwoli im odnaleźć się na rynku pracy, który cały czas ewaluuje. Mając takie zaplecze będziemy mogli ściągnąć do szkoły uczniów nie tylko z Sosnowca, ale także z innych miast. Mamy w ręku naprawdę mocną kartę przetargową – nie kryła zadowolenia dyrektor CKZiU przy ul. Grota Roweckiego, Elżbieta Czernik.

Pod wrażeniem bazy dydaktycznej był prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. Jestem tutaj po raz pierwszy po zakończeniu prac i naprawdę całość robi spore wrażenie. Jestem przekonany, że dzięki warunkom, które stworzyliśmy w szkole uczniowie jeszcze chętniej będą chcieli wybrać właśnie naszą placówkę. Jestem dumny, że w naszym mieście udało nam się stworzyć miejsce, które jest prawdziwą wizytówkę jeśli chodzi o szkolenie zawodowe. Warunki do nauki zawodów są tutaj znakomite – podkreślał prezydent.

powrót
  • 30
  • maja 2020Sobota
Imieniny: Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir
Pogoda:
  • 13oCTeraz
  • 10oCJutro
  • 16oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP