Nowa droga rowerowa i chodnik

Poleć znajomym
 

Nowa droga rowerowa i chodnik

Rozpoczęły się prace przy budowie kolejnej drogi rowerowej w Sosnowcu. Tym razem Pogoń połączymy z Będzinem i centrum miasta. Dzięki inwestycji zyskają też piesi.

20 sierpnia ruszyły prace przy budowie kolejnego ciągu pieszo-rowerowego. Chodzi o mający ok. 750 metrów fragment drogi od skrzyżowania z Grota-Roweckiego aż do ulicy Będzińskiej. W ramach zadania powstaną także nowe zatoki postojowe.

Inwestycja doskonale zepnie ze sobą już istniejące drogi rowerowe - na tzw. Ślimaku, przy ul. Żeromskiego, a także w kierunku Będzina. Wkrótce ruszą także prace przy budowie nowej drogi rowerowej wzdłuż Grota-Roweckiego oraz na Mireckiego.

Nowy ciąg pieszo-rowerowy rozpocznie się na wysokości przejścia podziemnego. Co ważne, samo przejście zostanie zamurowane z obu stron. Po nim będzie przebiegała nowa droga rowerowa. Tuż za skrzyżowaniem z Grota, rowerzyści pojadą drugą stroną, aż do Ronda Michaliny Koniecznej. Tam droga przejdzie na drugą stronę (od ul. Staropogońskiej), aby włączyć się w istniejącą trasę w kierunku Będzina.

Prace wykonuje firma Eurovia, a koniec jest przewidywany na listopad 2019.

powrót
  • 22
  • stycznia 2020Środa
Imieniny: Uriel, Anastazy, Dorian, Gaudencjusz, Gaudenty
Pogoda:
  • 0oCTeraz
  • 1oCJutro
  • 2oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej