Metamorfoza kolejnego odcinka Bulwaru Czarnej Przemszy

Poleć znajomym
 

Metamorfoza kolejnego odcinka Bulwaru Czarnej Przemszy

Kolejny odcinek Bulwaru Czarnej Przemszy przejdzie prawdziwą metamorfozę. Za ponad 1,2 mln zł powstanie blisko 700-metrowy odcinek pomiędzy ulicami 1 Maja i Przyjaciół Żołnierza. Dziś podpisano umowę w tej sprawie. Firma Drogomax z Tarnowskich Gór, która będzie wykonawcą inwestycji, na realizację zadania ma czas do końca maja 2020 roku.    

Na całym odcinku droga rowerowa i chodnik będą odseparowane od siebie zielenią, a w miejscach, gdzie odstęp będzie większy, zamontowane zostaną ławki. Ze względu na wytyczne Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na kilkudziesięciometrowym odcinku w pobliżu pałacu Schoena przy ul. 1 Maja zarówno chodnik, jak i droga rowerowa zostaną wykonane z nawierzchni mineralno-żywicznej. W dalszej części droga rowerowa będzie wykonana z czerwonego asfaltu.

- Po zakończeniu prac zarówno piesi, jak i rowerzyści będą mogli korzystać z zupełnie nowej infrastruktury Bulwaru Czarnej Przemszy począwszy od ulicy Ostrogórskiej aż do Parku Sieleckiego - podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

powrót
  • 6
  • czerwca 2020Sobota
Imieniny: Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon
Pogoda:
  • 17oCTeraz
  • 22oCJutro
  • 21oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP