Kompleks obiektów przy ul. Prusa po termomodernizacji

Poleć znajomym
 

Kompleks obiektów przy ul. Prusa po termomodernizacji

Termomodernizacja kompleksu obiektów przy ul. B. Prusa w Sosnowcu, w skład którego wchodzą SP 42, przedszkole miejskie nr 51 oraz oddział żłobka miejskiego zakończona. Za inwestycję odpowiadało przedsiębiorstwo budowalne CZĘSTOBUD.

Firma z Częstochowy przeprowadziła modernizację zadania wartego ponad 7 mln zł. - Kompleks o którym mówimy został wybudowany na początku lat 80. ubiegłego wieku. Termomodernizacja obiektów, z których na co dzień korzystają nasi najmłodsi mieszkańcy była w tym przypadku niezbędna. Po raz pierwszy współpracowaliśmy z firmą CZĘSTOBUD i była to współpraca udana. Nasi najmłodsi mieszkańcy mogą teraz uczyć się i bawić w bardzo komfortowych warunkach - podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zakres robót obejmował m.in.: ocielenie ścian zewnętrznych, wymianę okien, drzwi, remont instalacji c.o., instalacji wodnej, wymianę części ogrodzenia przy szkole podstawowej.

Projekt został objęty dofinansowaniem u w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla osi priorytetowej: IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna dla działania: 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej dla poddziałania: 4.3.1. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej - ZIT.

powrót
  • 5
  • kwietnia 2020Niedziela
Imieniny: Irena, Wincenty, Borzywoj, Tristan
Pogoda:
  • 7oCTeraz
  • 14oCJutro
  • 14oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiem
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej