Dobre oferty na przebudowę ulicy Kukułek

Poleć znajomym
 

Dobre oferty na przebudowę ulicy Kukułek

Aż 13 firm jest zainteresowanych przebudową ulicy Kukułek w Sosnowcu. Kwoty zaczynają się od 5,9 mln zł, a kończą na 10,1 mln. Ceny mogą być jeszcze korzystniejsze, ponieważ przed miastem i potencjalnymi wykonawcami aukcja elektroniczna.

W ostatnich latach teren wokół ulicy Kukułek cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy właśnie w tej okolicy postanowili zamieszkać.  Można śmiało powiedzieć, że właściwie powstała nowa dzielnica, przez którą przebiega ulica Kukułek, której stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Brak oświetlenia oraz chodników to najważniejsze mankamenty ulicy.

Prace będą polegały na wybudowaniu 1,7 km praktycznie nowej drogi. Ułożona zostanie nowa podbudowa drogi oraz nowy asfalt, a także chodnik i oświetlenie. – Zadbamy o uspokojenie jazdy na tej drodze, bo wszyscy wiemy, że nowy asfalt skłania do zbyt szybkiej jazdy. Dlatego w kilku miejscach pojawią się wyniesione skrzyżowania, co automatycznie spowoduje ograniczenie prędkości w ich rejonie – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Zmieni się również organizacja ruchu na ulicy 11 listopada. Kierowcom ponownie zostanie udostępniona możliwość zjazdu w ul. Kukułek dla jadących od strony Niwki i Dańdówki.

Inwestycji towarzyszyć będzie budowa kanalizacji deszczowej, a także przebudowa sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej, wodociągowej i gazowej.

Otwarcie ofert nie kończy postepowania – Na otwarciu odczytaliśmy kwotę za jaką chcemy przebudować drogę, to 5 mln zł. Przed nami jeszcze aukcja, a to znaczy, że każdy może zaproponować jeszcze lepszą ofertę. Dla nas płynie z tego tylko korzyść – mówi Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta.

Warto przypomnieć że przebudowa będzie dofinansowana kwotą blisko 2 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. – Wykorzystamy te pieniądze w najlepszy możliwy sposób. Cieszę się, że nasze staranie i zmiany w Sosnowcu są doceniane w Urzędzie Wojewódzkim – dodał prezydent Sosnowca.

powrót
  • 17
  • stycznia 2021Niedziela
Imieniny: Antoni, Jan, Alba, Sulpicjusz, Rościsław
Pogoda:
  • -15oCTeraz
  • -10oCJutro
  • -1oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP