Skrzyżowanie ulic Wileńskiej, Łukasiewicza i Minerów do przebudowy

Poleć znajomym
 

Skrzyżowanie ulic Wileńskiej, Łukasiewicza i Minerów do przebudowy

Kolejna drogowa inwestycja w mieście, tym razem w dzielnicy Juliusz.

Skrzyżowanie ulic Wileńskiej, Łukasiewicza i Minerów znajdujące się tuż obok czynnej linii kolejowej jest jednym z dwóch tzw. „wąskich gardeł” na drodze łączącej Klimontów, Juliusz i Maczki z centrum Sosnowca. – Coraz większa rola linii kolejowej w tym miejscu sprawia, że przy zamknięciu rogatek całe skrzyżowanie korkuje się. Przebudowa przewiduje rozbudowę ulicy Wileńskiej dla podróżujących od strony centrum miasta o pasy skrętu w prawo w ul. Minerów oraz lewo w ul. Łukasiewicza. Po drugiej stronie skrzyżowania wybudowany zostanie pas do skrętu w lewo w ul. Minerów. Takie rozwiązanie zapewni kierowcom możliwość oczekiwania na otwarcie rogatek na przejeździe kolejowym bez blokowania drogi – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Inwestycja przewiduje także powstanie dwóch zatok autobusowych, w rejonie skrzyżowania przebudowane zostaną także chodniki. Przy zaprojektowanej zatoce autobusowej, w kierunku centrum miasta, powstanie także nowe przejście dla pieszych z wyspą.

Całe zadanie jest warte 2,3 mln zł i będzie gotowe do końca 2023 roku. Za inwestycję odpowiedzialna jest bytomska spółka Ambet.

powrót
  • 5
  • grudnia 2021Niedziela
Imieniny: Anastazy, Kryspina, Sabina, Kryspin, Gerald
Pogoda:
  • 1oCTeraz
  • 0oCJutro
  • -1oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP

BeePathNet - Pszczela Ścieżka