Umowa na remont Placu Stulecia podpisana

Poleć znajomym
 

Umowa na remont Placu Stulecia podpisana

Kolejne zmiany w centrum Sosnowca. Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu właśnie podpisał umowę z wykonawcą, który już w przyszłym roku odmieni centrum miasta.

Od kilku miesięcy trwają prace przed dworcem PKP. Kiedyś był tu parking, nie było mowy o zieleni i terenie przyjaznym sosnowiczanom. Teraz ta przestrzeń zostanie kompletnie odmieniona i oddana mieszkańcom. Jednak idealnym dopełnieniem będzie Patelnia. W środę została podpisana umowa na remont Placu Stulecia. Przetarg wygrała firma Remdom z Dąbrowy Górniczej, która inwestycję przeprowadzi za prawie 1,3 mln zł.

Prace firmy będą podzielone na dwa etapy. – Pierwszy z nich, który będzie trwał do stycznia, obejmie projekt koncepcyjny i wykonawczy. Po tym czasie przyjdzie pora na wejście w teren - wylicza Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych.

Prace na samej Patelni obejmą trzy obszary: dolne patio, skarpy przy ruchomych schodach oraz plac wokół pomnika Jana Kiepury. - U góry, przy pomniku, nawierzchnia zostanie rozebrana, wyremontowana, a teren dookoła będzie przygotowany pod zieleń. Murki oporowe przy ruchomych schodach również zostaną odmienione i przygotowań pod zieleń, ale chyba największą różnicę mieszkańcy odczują na dole - dodaje Jeremiasz Złotecki, zastępca dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu.

Na samym dole nawierzchnia zostanie rozebrana i ułożona nowa, wykonawca stworzy nowy system odprowadzający wody opadowe, a w miejscu centralnym wydzielona zostanie wyspa z elementami małej architektury, m.in. ławkami.

- Prace zakończą się późną wiosną. Wykonawca przygotuje teren, a my wtedy zajmiemy się zielenią. Chcemy, aby na dole Patelni pojawił się symbol Sosnowca – sosna. Wierzę, że będzie to kolejny krok do ożywienia tego miejsca – przyznaje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

powrót
  • 5
  • grudnia 2021Niedziela
Imieniny: Anastazy, Kryspina, Sabina, Kryspin, Gerald
Pogoda:
  • 1oCTeraz
  • 0oCJutro
  • -1oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP

BeePathNet - Pszczela Ścieżka