Przebudowa ulicy 3 Maja

Przebudowa ulicy 3 Maja

Co powstaje?

Ulica 3 Maja zostanie przebudowana na długości 8 km (w obu kierunkach), od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do wiaduktu w ciągu ul. Prusa i Blachnickiego. Przebudowa dotyczy całej szerokości jezdni, czyli dwóch pasów,  na odcinku od początku ulicy w centrum Sosnowca do wiaduktu w ciągu ulic Staszica i Narutowicza. Dalej ulica 3 Maja ma po trzy pasy ruchu w każdym z kierunków. Ten odcinek także zostanie przebudowany na całej szerokości.

Wszędzie, poza skrzyżowaniami, jeden z wyremontowanych pasów będzie pełnił funkcję buspasa. Remont dotyczy nie tylko drogi, przebudowane zostaną chodniki, parkingi, przystanki komunikacji miejskiej, a także wybudowane kolejne części ścieżek rowerowych.

Remont ulicy oraz wiaduktu to najważniejsze zadania, które są częścią wielkiego projektu modernizacji infrastruktury autobusowo-tramwajowej w Sosnowcu. Warto podkreślić, że w tym samym czasie Miasto remontuje 6 przejść podziemnych i dwie kładki, a także buduje pierwszą w mieście sieć wypożyczalni rowerów. Z kolei za kilka tygodni poznamy wykonawcę, który wybuduje 17 km ścieżek rowerowych. 

 

Do kiedy?

Maj 2018 r.

Za ile?

27 mln zł

  • 28
  • stycznia 2021Czwartek
Imieniny: Augustyn, Manfred, Manfreda, Flawian, Ildefons
Pogoda:
  • -5oCTeraz
  • -1oCJutro
  • 2oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP