Blok Operacyjny w Szpitalu Miejskim

Za ile : ponad 45 mln

Inwestycja zakończona

 

Sosnowiecki Szpital Miejski już po rozbudowie. Zakończyły się prace przy budowie nowego pawilonu budynku przy ul. Zegadłowicza w Sosnowcu. W skład trzykondygnacyjnego kompleksu wchodzi m.in. blok operacyjny i oddział intensywnej opieki medycznej. Wartość inwestycji wraz z wyposażeniem to ponad 45 mln zł.

Pawilon nowego bloku operacyjnego składa się z trzech kondygnacji o łącznej powierzchni użytkowej 3.910,00m2 (powierzchnia zabudowy 1.487,00 m2), z których pierwsza w poziomie przyziemia (1.212,00 m2) stanowić będzie zaplecze techniczne i informatyczne. Na parterze (1.241,00 m2) znajdzie się oddział intensywnej opieki medycznej i sala audiowizualna, a na pierwszym piętrze (1.268,00 m2) pełnoprofilowy blok operacyjny.

Sale są pełni zinformatyzowane. Cyfrowy sprzęt i aparatura do diagnostyki obrazowej, którą w ostatnich dniach zostały dostarczone do szpitala, pozwalają na zwiększenie efektywności działania bloku operacyjnego i wpłyną na komfort pracy lekarzy, a także skrócą czas operacji, co bezpośrednio przełoży się pozytywnie na jakość leczenia. Dodatkowo zakupiono 2 stoły operacyjne, aparaty do znieczulenia, diatermie, ssaki, wózki do transportu pacjenta i wózki zabiegowe, negatoskopy oraz specjalistyczny sprzęt dedykowany do poszczególnych specjalności zabiegowych.

Nowy blok operacyjny ma zapewnić skoordynowaną opieką pacjentom przed, w trakcie i po operacji. W tym celu uruchomiono salę pooperacyjną, gdzie pacjenci w spokoju i w warunkach zwiększonego nadzoru anestezjologicznego mogą odpoczywać po zabiegu i dochodzić do siebie po znieczuleniu ogólnym, co, szczególnie dla pacjentów starszych, czy obciążonych innymi schorzeniami np. serca, jest etapem leczenia wymagającym ze strony personelu medycznego i zaangażowania aparatury medycznej równie ważnym, co sama operacja.

Sala pooperacyjna to cztery stanowiska zaopatrzone w pełny monitoring funkcji życiowych (kardiomonitory, w zależności od stanu i potrzeb pacjenta, a także rodzaju ordynowanych leków po operacji. Na wyposażeniu sali pooperacyjnej znajduje się również zakupiony wózek reanimacyjny, respirator i defibrylator.

  • 24
  • września 2021Piątek
Imieniny: Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir
Pogoda:
  • 14oCTeraz
  • 21oCJutro
  • 20oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP