Inwestycja zrealizowana

Co powstało?

Przede wszystkim Stawiki zyskały nową drogę rowerową: 2-kilometrową pętlę oraz kilkusetmetrowy odcinek w kierunku kompleksu piłkarskiego. Wymieniona została nawierzchnia dla pieszych. Usytuowano ponad 70 ławek, a rowerzyści mają do swojej dyspozycji blisko 40 stojaków rowerowych. Na najbardziej uczęszczanym fragmencie droga rowerowa została odseparowana od drogi dla pieszych pasem zieleni. Przygotowano także miejsce pod przyszłą wypożyczalnię rowerów. Dla lubiących aktywny wypoczynek powstała 200-metrowa bieżnia z poliuretanu, rozbudowana została również siłownia "pod chmurką". Wokół kompleksu powstały nowe miejsca parkingowe. Zmieniła się również architektura zieleni. Posadzono 16 platanów, a w pasie rozdzielającym chodnik od drogi rowerowej krzewy derenia białego. Całość inwestycji zwieńcza krąg z logotypem miasta, który można oglądać przed główną bramą wejściową na Stadion Ludowy.

Miejską inwestycję dopełnia prywatne przedsięwzięcie - Wake Zone Stawiki: jedyny w regionie kompleks wyciągów do nart wodnych i wakeboardu, który tworzy pięciosłupowy wyciąg o długości 750 m oraz wyciąg szkoleniowy 2.0 z liną długą na 200 m. Wake park to nie tylko wyciągi, ale również strefa rekreacji: batut, liczne przyrządy treningowe, sklep ze sprzętem i odzieżą, wypożyczalnia, centrum szkoleniowe, punkt gastronomiczny z ogródkiem oraz strefa dla dzieci z placem zabaw. Stawiki to również 100-metrowa plaża z przebieralniami oraz specjalną ławką z przewijakiem.

Tuż obok kompleksu znajduje się 700-metrowa ścieżka edukacyjna. Na niej ulokowano 8 stacji, a na każdej z nich informacje o tutejszej roślinności oraz zadania dla dociekliwych.

Nowością jest molo. To 152-metrowa konstrukcja z altaną, leżakami i trampoliną. Molo ma kształt litery U i znajduje się w rejonie obecnej plaży.

Za ile

3 mln zł

 

  • 24
  • września 2021Piątek
Imieniny: Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir
Pogoda:
  • 14oCTeraz
  • 21oCJutro
  • 20oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP