Co powstanie?
W ramach drugiego etapu ZIT, wśród trzech wybranych do przebudowy obiektów, jest przejście w rejonie Placu Ćwierka i popularnych „plastrów miodu” (ul. 3 Maja, Piłsudskiego, Dęblińska). W tym jednym z największych przejść podziemnych w mieście zostaną zainstalowany trzy duże windy pozwalające nie tylko na swobodne przedostanie się z jednej strony ulicy na drugą osobom z niepełnosprawnościami, ale również na przewóz rowerów. To zadanie wykona Eurovia Polska.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami pojawią się również w przejściach pod rondem Czesława Uznańskiego (al. Mireckiego, Stara, Piłsudskiego) oraz przy Parku Sieleckim (3 Maja, Żeromskiego). W tych dwóch przypadkach zostaną zainstalowane platformy. Oprócz samych przejść podziemnych zostaną dobudowane brakujące fragmenty chodników i dróg rowerowych oraz zadaszenie.

Wszystkie przejścia będą objęte nadzorem kamer monitoringu miejskiego, a także zostaną wyposażone w urządzenia umożliwiające osobom niepełnosprawnym korzystanie z przejścia. Nowością będzie system głośników umożliwiający komunikowanie się operatorów miejskiego monitoringu z osobami znajdującymi się w przejściu podziemnym. Po raz pierwszy w mieście, na poręczach przy schodach, pojawią się oznaczenia w języku Braille’a, wskazujące kierunek po wyjściu z przejścia.  Mieszkańców z pewnością ucieszy fakt, że pwostanie toaleta publiczna przy przebudowanym przejściu w Parku Sieleckim.

Dodatkowo ściany przejść podziemnych przy schodach zostaną wykonane ze specjalnego tworzywa HPL, które jest bardzo odporne na dewastacje i pozwala na stosunkowo łatwe usunięcie malowideł i graffiti.


Za ile?
13 mln zł.


Kiedy?
Grudzień 2020

  • 24
  • września 2021Piątek
Imieniny: Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir
Pogoda:
  • 13oCTeraz
  • 21oCJutro
  • 21oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP