Co powstanie?
Ciąg dalszy rowerowej rewolucji. Nowe drogi rowerowe oraz nowe chodniki powstają wzdłuż ulicy Orlej, Grota Roweckiego oraz Mireckiego.

Pierwsze zadanie dotyczy połączenia drogi rowerowej z istniejącą już trasą biegnącą wzdłuż ulicy Będzińskiej. Trasa zapewni możliwość bezpiecznego dojazdu do ulicy Żeromskiego i dalej w kierunku Parku Sieleckiego oraz połączy Pogoń z centrum Sosnowca. W ramach inwestycji wyłączone z użytkowania zostanie nieczynne przejście podziemne pod ulica Orlą w okolicy Parku Dietla. 

Druga część dotyczy budowy drogi rowerowej oraz chodnika od ulicy Orlej do okolic skrzyżowania z Aleją Mireckiego. W tym miejscu droga rowerowa połączy się z właśnie z budowanym fragmentem ścieżki biegnącej wzdłuż  dalszej części ulicy Grota-Roweckiego, aż do wiaduktu nad trasą ekspresową S86.

Powstanie również kilometrowy odcinek wzdłuż al. Mireckiego. Droga połączy się z ulicą Piłsudskiego, wzdłuż której wybudowany zostanie ostatni brakujący odcinek trasy, pozwalający na dojechanie rowerem do ścisłego centrum miasta czyli ul. 3 Maja. 

Inwestycja pozwoli na całkowicie spięcie systemu dróg rowerowych na Pogoni i Starym Sosnowcu, co pozwoli na bezpieczne dojechanie dwuśladem do centrum miasta. Skorzystają też piesi, bo budowie dróg rowerowych towarzyszy przebudowa chodników.

Za ile?
5,1 mln zł


Kiedy?
Grudzień 2019


 

  • 21
  • stycznia 2022Piątek
Imieniny: Agnieszka, Patrokles, Epifani, Jarosław, Jarosława
Pogoda:
  • -3oCTeraz
  • -2oCJutro
  • -2oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Jakość powietrza
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP

BeePathNet - Pszczela Ścieżka