ZAKRES PRAC: Najpierw swoją część zadania wykonają Tramwaje Śląskie, które ułożą nowe torowisko na odcinku od ulicy Mościckiego do ul. 3 Maja. Nowe torowisko wybudowane będzie w nowoczesnej konstrukcji płyt prefabrykowanych z elastycznym montażem szyn w komorach z wykorzystaniem mas zalewowych. Później do „gry” wejdzie miasto. Przebudowane zostaną skwery i mała architektura w rejonie tej ulicy, a także fragmenty ul. Kościelnej i Targowej, czyli handlowych ulic krzyżujących się z ul. Małachowskiego. Na krótkim fragmencie ul. Małachowskiego, od skrzyżowania z ul. Mościckiego do wjazdu prowadzącego do parkingu podziemnego i budynków mieszkalnych przy nim zlokalizowanych, droga ma być dwukierunkowa. Projekt miasta obejmuje również modernizację ulicy Kościelnej pomiędzy ul. Modrzejowską, a Małachowskiego.

W drugiej części, czyli do skrzyżowania z ulicą Targową, droga ma być wyłączona z ruchu, poza dojazdami mieszkańców do wewnętrznych placów.  Nie będzie już możliwości dojazdu do alei Zwycięstwa, od strony Małachowskiego. Remontem ma być również objęta ulica Targowa na długości do ul. Modrzejowskiej.

Ostatni fragment pomiędzy budynkiem Urzędu Miejskiego przy Małachowskiego a ul. 3 Maja, ze względu na parking, również ma być dwukierunkowy.

DO KIEDY: Koniec 2022 r.

KOSZT: Ponad 14 mln zł (7,6 mln zł Tramwaje Śląskie + ok 7 mln zł miasto).

  • 21
  • stycznia 2022Piątek
Imieniny: Agnieszka, Patrokles, Epifani, Jarosław, Jarosława
Pogoda:
  • -3oCTeraz
  • -2oCJutro
  • -2oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Jakość powietrza
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP

BeePathNet - Pszczela Ścieżka