ZAKRES PRAC: Najpierw swoją część zadania wykonają Tramwaje Śląskie, które ułożą nowe torowisko na odcinku od ulicy Mościckiego do ul. 3 Maja. Nowe torowisko wybudowane będzie w nowoczesnej konstrukcji płyt prefabrykowanych z elastycznym montażem szyn w komorach z wykorzystaniem mas zalewowych. Później do „gry” wejdzie miasto. Przebudowane zostaną skwery i mała architektura w rejonie tej ulicy, a także fragmenty ul. Kościelnej i Targowej, czyli handlowych ulic krzyżujących się z ul. Małachowskiego. Na krótkim fragmencie ul. Małachowskiego, od skrzyżowania z ul. Mościckiego do wjazdu prowadzącego do parkingu podziemnego i budynków mieszkalnych przy nim zlokalizowanych, droga ma być dwukierunkowa. Projekt miasta obejmuje również modernizację ulicy Kościelnej pomiędzy ul. Modrzejowską, a Małachowskiego.

W drugiej części, czyli do skrzyżowania z ulicą Targową, droga ma być wyłączona z ruchu, poza dojazdami mieszkańców do wewnętrznych placów.  Nie będzie już możliwości dojazdu do alei Zwycięstwa, od strony Małachowskiego. Remontem ma być również objęta ulica Targowa na długości do ul. Modrzejowskiej.

Ostatni fragment pomiędzy budynkiem Urzędu Miejskiego przy Małachowskiego a ul. 3 Maja, ze względu na parking, również ma być dwukierunkowy.

DO KIEDY: Koniec 2022 r.

KOSZT: Ponad 14 mln zł (7,6 mln zł Tramwaje Śląskie + ok 7 mln zł miasto).

  • 28
  • września 2021Wtorek
Imieniny: Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek
Pogoda:
  • 18oCTeraz
  • 16oCJutro
  • 12oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP