Przebudowa układu drogowego – Niwka

Przebudowa układu drogowego – Niwka ​(inwestycja zakończona)

 

Co powstało?

Budowane od września 2014 roku rondo powstało w miejscu skrzyżowania ulic Wojska Polskiego, Tuwima, Wygody i Konstytucji. W zakresie prac jest też rewitalizacja zielonego skweru przed komisariatem policji, na który została przeniesiona zabytkowa kapliczka.

 

Ważnym zadaniem było przesunięcie torowiska tramwajowego, co pozwoliło na wybudowanie nowego przystanku tramwajowego w kierunku centrum Sosnowca. To bardzo ważna zmiana, pozwalająca pasażerom ba vezpieczne wsiadanie i wysiadanie z tramwaju. W zadaniu mieściła się również przebudowa odcinka ul. Tuwima, ul. Stoczniowców oraz części ul. Konstytucji.

 

Do kiedy?

Sierpień 2015

 

Za ile?

9,8 mln zł

 

To nie koniec zmian w Niwce. Przebudowane zostało znajdujące się 800 metrów dalej skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego oraz Kopalnianej. Najważniejsze zmiany związane z przebudową skrzyżowania wiązały się z przesunięciem wylotu ulicy Kopalnianej w kierunku centrum Niwki, dobudową lewoskrętów z ul. Wojska Polskiego w ul. Kopalnianą oraz z ul. Wojska Polskiego w ul. Watta. 

Do kiedy?

Sierpnień 2015 roku

 

Za ile?

2,2 mln zł.

 

Oprócz przebudowy dróg w Niwce trwają prace nad budową nowej kanalizacji. Z tego powodu okresowo będą zamykane następujące ulice: Tuwima, Stoczniowców, Konstytucji, Frycza-Modrzewskiego, Wojska Polskiego oraz Kopalniana.

  • 24
  • września 2021Piątek
Imieniny: Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir
Pogoda:
  • 14oCTeraz
  • 21oCJutro
  • 20oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP