Niedziela, 23 listopada 2014 r.  |   rozmiar czcionki: A A A  
   

NEWSLETTER

NA SKRÓTY

 
Biuletyn Informacji Publicznej

Sosnowiec łączy

EXPOGołębie 2011


2011-01-07 drukuj poleć
loading..
 

4. Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych

 

W EXPOGołębie 2011 udział weźmie około 200 wystawców z Polski, Niemiec, Holandii, Belgii, Norwegii, Czech i Słowacji. Swoje okazy zaprezentują czołowi hodowcy z różnych zakątków świata, m.in.: Beduco, Ovator, Travipharma, Versele Laga, Natural Granen, Ronfried. W Expo Silesia będzie można obejrzeć ponad 5 tysięcy najpiękniejszych gołębi pocztowych.

 

Prócz samych ptaków, na targach nie zabraknie też oferty sprzętu i wyposażenia potrzebnego hodowcom – karm, odżywek, leków, witamin i środków czystości. Interesująco zapowiada się ekspozycja systemów elektronicznych i transportowych opracowanych specjalnie dla hodowli gołębi pocztowych oraz prezentacje przedsiębiorstw zajmujących się produkcją i wyposażeniem gołębników, czy preparacją trofeów. Swoje usługi polecać będą też przychodnie weterynaryjne i wydawnictwa fachowe.

 

Równolegle z targami odbędzie się 61. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych będąca prezentacją najpiękniejszych okazów gołębi w naszym kraju. Wystawa organizowana jest przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych, dlatego w jej trakcie zobaczymy dekoracje Mistrzów – Polski GMP i Lotów Narodowych, a współzawodnictwo w kategoriach standard i sport będzie miało charakter międzyokręgowy.

 

Nowością na wystawie będzie też Salon Gołębi Rasowych, organizowany przez Wojewódzki Związek Gołębi Rasowych w Katowicach. Będą na nim prezentowane ptaki ozdobne.

 

Dla hodowców targi EXPOGołębie to najważniejsza impreza w roku. Zawsze odwiedza ją ponad 20 tysięcy pasjonatów gołębi. Podczas trzech edycji targów można było obejrzeć blisko 15.000 ptaków – głównie czempionów i medalistów, a ceny najdroższych z zaprezentowanych ptaków wahały się od 10 tys. nawet do 100 tys. Euro.

 

Zwiedzających do Sosnowca przyciąga nie tylko ciekawa ekspozycja, ale też możliwość spotkań. Prócz zwiedzania i oglądania skrzydlatych okazów, w komfortowych warunkach hali Expo Silesia hodowcy mogą odpocząć w specjalnie przygotowanej strefie spotkań, zjeść posiłek, pogwarzyć i wymienić się doświadczeniami.

Źródło: www.expisilesia.pl

 
Agencja Rozwoju Lokalnego
SPNT Sosnowiec

RPWiK

Kalendarium

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

 

Teatr Zagłębia - Eugeniusz Bodo – Czy mnie ktoś woła?

2014-11-23 | więcej »

KULTOWE GRY KOMPUTEROWE W SOSNOWIECKIM REMEDIUM

2014-11-23 | więcej »

Spotkanie autorskie - Andrzej Stasiuk

2014-11-24 | więcej »

Teatr Zagłębia- Królewna Śnieżka

2014-11-25 | więcej »

Kraggerud & AUKSO

2014-11-26 | więcej »

Teatr Zagłębia - Najmniejszy bal świata

2014-11-26 | więcej »

LISTOPADOWE KINO W BIBLIOTECE

2014-11-26 | więcej »