Czwartek, 8 października 2015 r.  |   rozmiar czcionki: A A A  
   

Sosnowiec łączy

Ferie z Kaną


2013-02-06 | kategoria: Wiadomości   Dodał: KP drukuj poleć
loading..
 

Już niebawem w całym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Przerwa od zajęć w szkołach to dla młodzieży długo wyczekiwany czas odpoczynku, a dla rodziców wytężonego wysiłku, aby zapewnić swoim pociechom możliwość ciekawego spędzenia ferii. Licealiści i gimnazjaliści, którzy w tym roku nie wyjadą z miasta mogą liczyć na propozycje Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA /www.kana.sosnowiec.pl/.

Ferie z Kaną

W tegorocznej ofercie sosnowieckiej KANY, przygotowanej na czas ferii znalazło się wiele dobrego dla ciała i ducha. Uczniowie sosnowieckich i regionalnych szkół będą mogli oddać się sportowej rywalizacji w siłowni KANY, wziąć udział w zajęciach fitness, przyjść do Ambitnego KINA Studyjnego, cieszyć się dobrą lekturą, skosztować słodkich smakołyków w restauracji AfreeKANA, a to jeszcze nie wszystko. Większość swoich propozycji KANA udostępnia młodzieży bezpłatnie lub za minimalną opłatą.


I tak, z zajęć w siłowni, pod okiem instruktora będzie można korzystać każdego dnia ferii w godz. od 10.00 do 13.00, za symboliczną złotówkę. By poprawić swoją kondycję i atrakcyjnie spędzić wolny dopołudniowy czas, wystarczy pokazać instruktorowi ważną legitymację szkolną lub studencką. Jeśli zaś ktoś woli zajęcia w towarzystwie, może skorzystać z fitnessu. Różnorodne ćwiczenia sportowe będą się odbywały w godzinach tak porannych, jak i popołudniowych, a nawet wieczornych. KANA zaprasza m.in. na ZUMBĘ, pilates, body ball, body shape, płaski brzuch, aqua aerobik, BPU, TBC, czy step. Jednorazowy wstęp dla młodzieży w wieku 15 - 25 lat będzie w cenie klubowej! Ta, choć dotyczy posiadaczy Karty Klubowej KANY, w czasie ferii będzie obowiązywać też uczniów między 15 a 25 rokiem życia, którzy pokażą instruktorowi swoją legitymację szkolną.


W ferie, do dotychczasowego grafiku zajęć fitness w KANIE dołączy dodatkowa, poranna ZUMBA. Ćwiczenia, oprócz godzin popołudniowych będą się też odbywać we wtorki między 10.00 a 11.00. Co więcej, aby wziąć w nich udział nie trzeba się wcześniej zapisywać. Żeby poćwiczyć, wystarczy przyjść na fitness lub do siłowni. Poza sportowymi atrakcjami KANA przygotowała też projekcje Ambitnego KINA Studyjnego. W każdy czwartek o godz. 18.00 na Widzów czekają filmy Sama Mendesa. Warto wcześniej odebrać z sekretariatu KANY bezpłatną wejściówkę na seans. Restauracja AfreeKANA w budynku KANY zachęca z kolei pysznymi deserami, których młodzież może skosztować w promocyjnej cenie. Na półkach w restauracji KANA gromadzi również księgozbiór KANApy Literackiej. Przerwa od szkoły to doskonała okazja, by sięgnąć po dobrą książkę. Wybrany spośród nowości wydawniczych tytuł można poczytać na miejscu, pijąc świeżo parzoną kawę czy herbatę, lub zabrać ze sobą do domu.


Nie lada gratką będzie również pokaz kulinarny, na który AfreeKANA zaprasza już 19 lutego. O godz. 18.00 smakosz i kulturoznawca zaprezentuje Uczestnikom curry, czyli potrawę tysiąca smaków i postaci. Po pokazie będzie można skosztować przygotowanego dania. Wstęp na spotkanie miłośników kuchni i udział w degustacji jest bezpłatny. KANĘ warto też odwiedzić, by przyjrzeć się z bliska pracom w galerii sztuki KANA Art – Manufaktura Sztuki Młodych. Na pierwszym piętrze, w budynku KANY czeka wystawa fotografii pt. „Zima w obiektywie”, którą można oglądać bezpłatnie.

Szczegółowa oferta KANY na czas ferii zimowych znajduje się na stronie internetowej pod adresem: www.kana.sosnowiec, w budynku KANY, przy ulicy Legionów 10 w Sosnowcu oraz pod numerem telefonu: 32 363 10 3