Piątek, 4 września 2015 r.  |   rozmiar czcionki: A A A  
   

NEWSLETTER

NA SKRÓTY

 
Biuletyn Informacji Publicznej

Sosnowiec łączy

Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu

Wyższa Szkoła Medyczna

Głównym celem Uczelni jest kształcenie wykwalifikowanych absolwentów, którzy będą mogli znaleźć pracę w sektorze medycznym i pedagogicznym. Priorytetem Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu jest nie tylko przekazanie wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim nauczenie studentów praktycznych umiejętności z zakresu pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego, położnictwa, resocjalizacji i seksuologii.

Uczelnia kształci w następujących kierunkach: pielęgniarstwo, ratownictwo, położnictwo, edukacja seksualna, resocjalizacja, zarządzanie oraz edukator.

Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu położona jest w malowniczej dzielnicy Niwka, obok zabytkowego kościoła św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu. Łatwy dostęp do środków transportu miejskiego i bliskość dużych węzłów komunikacyjnych umożliwiają szybki dojazd do Uczelni.

Pomimo krótkiego czasu, który minął od jej otwarcia, Uczelnia rozwija się dynamicznie, kształcąc wykwalifikowaną kadrę pracowników ochrony zdrowia, a także edukatorów pierwszej pomocy, seksuologii oraz doskonali umiejętności osób zajmujących się resocjalizacją oraz zarządzających placówkami różnego typu.

Kadra naukowa Uczelni oparta na specjalistach z różnych dziedzin nauki, wysoki poziom edukacji oparty na standardach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, współfinanoswanie studiów w funduszy Unii Europejskiej, a także bogata oferta edukacyjna dostosowana do współczesnych potrzeb rynku - to zalety Uczelni, których nie można lekceważyć.

żródło: www.wsm.sosnowiec.pl

Więcej

TUTAJ