Konkurs EKO MODEL - wykonaj model przydomowej oczyszczalni ścieków

Poleć znajomym
 

Konkurs EKO MODEL - wykonaj model przydomowej oczyszczalni ścieków

Informujemy, że Fundacja Banku Ochrony Środowiska w Warszawie przy al. Solidarności 104 prowadzi drugą edycję konkursu EKO MODEL, polegającą na wykonaniu modelu EKO instalacji dla domu jedno- lub wielorodzinnego. Zadaniem tej edycji jest przedstawienie przydomowej oczyszczalni ścieków. Konkurs adresowany jest do wszystkich środowisk zainteresowanych twórczością modelarską, którym bliskie są tematy ekologiczne.

 

Fundacja pragnie zainteresować przedmiotowym tematem uczniów szkół wszystkich szczebli, podopiecznych domów kultury i warsztatów terapii zajęciowej oraz wszystkie osoby korzystające z usług instytucji samorządowych. Udział w konkursie to świetna okazja do poszerzenia wiedzy i rozwinięcia pasji przy wykonywaniu modeli.

Fundacji zależy na zainteresowaniu przedmiotowym tematem osób ze środowisk wykluczonych. Wcześniejsza edycja konkursu pokazała, że wśród tych osób kryją się prawdziwe talenty, które również tym razem mogą zaskoczyć swoją pomysłowością.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest często koniecznością w obliczu braku możliwości podłączenia do miejskiej kanalizacji.

Przygotowany model powinien mieć poglądowy charakter i prezentować przydomową oczyszczalnię, którą można zainstalować nawet we własnym domu.
W związku z tym w modelu przesłanym na konkurs muszą zostać zachowane  właściwe proporcje konstrukcji instalacji w stosunku do wielkości budynku. Trzeba także zwrócić uwagę na inne elementy otoczenia gospodarstwa domowego (mała architektura, zieleń, itp.), aby nie przeszkadzały one w usytuowaniu nowej instalacji. Fundacji zależy na modelach, które nie tylko przedstawiają klarowną koncepcję idei takiej oczyszczalni, ale mają również wartość estetyczną.

Jury weźmie pod uwagę czytelność koncepcji zagospodarowania terenu wokół domu, licząc na to, że zgłaszane modele będą wykonane z dużą starannością.

Fundacja przygotowała szereg nagród rzeczowych, o które warto będzie zawalczyć. Jednocześnie chce, aby wysiłek włożony w stworzenie pięknych prac został doceniony przez jak najszersze grono osób, więc nagrodzone makiety zostaną obudowane, opisane danymi autora i szeroko eksponowane w celach edukacyjnych.

FORMULARZ REJESTRACYJNY ORAZ WSZYSTKIE PRZYDATNE INFORMACJE O KONKURSIE DOSTĘPNE SĄ - TUTAJ

Rejestracja pod w/w adresem trwa do 30 września, prace można przesyłać do 30 listopada 2017 roku.

powrót
  • 25
  • maja 2018Piątek
Imieniny: Magdalena, Beda, Leon, Imisława, Grzegorz
Pogoda:
  • 22oCTeraz
  • 20oCJutro
  • 21oCPojutrze
Sosnowiec Dla Niepodległości
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej