Sosnowiec wśród miast z tytułem "Samorząd, który wspiera MŚP"

Poleć znajomym
 

Sosnowiec wśród miast z tytułem
W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników 8. edycji programu „Samorząd, który wspiera MŚP”. W gronie laureatów w kategorii miasto znalazł się Sosnowiec. Nagrodę w imieniu prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego odebrała Anna Jedynak, zastępca prezydenta Sosnowca.
 
Ogólnopolski plebiscyt odbywa się w ramach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Program jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego. Spośród rekordowej liczby nadesłanych zgłoszeń kapituła programu wyłoniła laureatów tegorocznej edycji, którzy stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają rozwój tego sektora.

Laureatami 8. edycji programu zostali:
• w kategorii „Miasto”: Katowice, Sosnowiec, Rzeszów, Świętochłowice, Wodzisław Śląski, Zawiercie, Bytom, Zamość, Kędzierzyn-Koźle, Olsztyn i Jastrzębie-Zdrój,
• w kategorii „Gmina miejsko-wiejska”: Czechowice-Dziedzice, Strzelce Opolskie i Pszczyna,
• w kategorii „Gmina wiejska”: Jasienica.

Zgodnie z regulaminem programu włodarze nagrodzonych miast i gmin otrzymali również dyplomy i statuetki „Liderów, którzy wspierają MŚP”.

W tym roku kapituła podjęła również decyzję o przyznaniu 5 wyróżnień honorowych dla Województwa Śląskiego, Województwa Małopolskiego, Zabrza, Dąbrowy Górniczej i Piekar Śląskich.

Certyfikaty i wyróżnienia honorowe 8 edycji programu wręczyli Janusz Steinhoff – przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Tadeusz Donocik – honorowy prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i Przewodniczący Kapituły Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”, Janusz Król – redaktor naczelny Magazynu „Wspólnota” oraz Tomasz Zjawiony – prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i zastępca przewodniczącego Kapituły Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”.
 
fot. Tomasz Żak / BP UMWS
powrót
  • 23
  • sierpnia 2019Piątek
Imieniny: Filip, Róża, Walerian, Benicjusz, Sulirad
Pogoda:
  • 20oCTeraz
  • 23oCJutro
  • 23oCPojutrze
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej