Prezydent Arkadiusz Chęciński we władzach Związku Miast Polskich

Poleć znajomym
 

Prezydent Arkadiusz Chęciński we władzach Związku Miast Polskich

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca został wybrany do nowych władz Związku Miast Polskich.  – To znak, że nasze miasto i zmiany w nim zachodzące są widoczne dla innych. To również potwierdzenie rosnącej reputacji Sosnowca – podkreśla prezydent Chęciński, który został wybrany do Zarządu ZMP.

Związek Miast Polskich to najstarsza polska organizacja samorządowa o tradycji sięgającej czasów II Rzeczpospolitej. Jest największą tego typu organizacją w Polsce, skupiającą ponad 300 miast, w których mieszka ponad 72% miejskiej ludności kraju. ZMP jest stowarzyszeniem miast, mającym na celu wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz dążenie do gospodarczego i społeczno-kulturalnego rozwoju miast polskich. Warto podkreślić, że  przedstawiciele ZMP często aktywnie biorą udział w pracach w komisjach w ramach Unii Europejskiej.

Prezesem ZMP ponownie wybrany został  Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic. Prezydenci Frankiewicz i Chęciński to nie jedyni przedstawiciele Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii we władzach ZMP.  Do zarządu ZMP wybrany został także Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. Z kolei Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej będzie pełnił funkcje zastępcy przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Związku.

Na zdjęciu od lewej: Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, Arkadiusz Chęciński

oraz Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

 

 

 

powrót
  • 20
  • listopada 2019Środa
Imieniny: Feliks, Maksencja, Ampeliusz, Hieronim, Sędzimir
Pogoda:
  • 6oCTeraz
  • 9oCJutro
  • 8oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Walka ze smogiemŚKUP
Sosnowiecki System Informacji Przestrzennej