Pamiętaj o nowej stawce za odpady komunalne

Poleć znajomym
 

Pamiętaj o nowej stawce za odpady komunalne

Przypominamy mieszkańcom Sosnowca, że od 1 stycznia 2020 r. opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy wynosi miesięcznie 17,00 zł (odpady segregowane) od każdej osoby zamieszkującej na danej nieruchomości.

17 złoty za odpady segregowane i 34 złote za niesegregowane. Takie stawki za wywóz śmieci obowiązują w naszym mieście od 1 stycznia 2020 roku.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2019 w mieście obowiązuje nowy system segregacji śmieci. - W domach mamy po minimum pięć koszy. Nie jest to wymysł miasta, bo naszym zdaniem doskonale sprawdził się system pojemników, który działał do końca 2018 roku. Niestety Ministerstwo Środowiska nie uwzględniło naszych uwag i propozycji, które kierowaliśmy do odpowiednich organów. Docelowo wszyscy mają się do nowego systemu dostosować czy się to komuś podoba, czy nie – podkreśla prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Warto w tym miejscu podkreślić, że w Sosnowcu odbiór śmieci jest droższy, ale jednocześnie jeden z tańszych w regionie.

- Większość miast, które segregację odpadów już zmieniły, musi się borykać z wieloma problemami. Wzrosły ceny prądu, koszty pracy, a także narzucona miastom opłata śmieciowa, która od 1 stycznia 2020 roku wzrosła z 170 do 270 zł za tonę składowanych odpadów. Wiele sąsiednich miast już w połowie ubiegłego roku zdecydowała się na podniesienie opłat. W ościennych miastach koszt wynosi od 17,5 do 22 złotych za odpłaty segregowane. Niesegregowane to z kolei kwoty rzędu 35-43 zł – dodaje prezydent Sosnowca.

Arkadiusz Chęciński zapowiada jednocześnie uszczelnienie sytemu. - Płacimy często za nieuczciwych, ale obiecuję, że tym też się zajmiemy. Chcemy aby sosnowiczanie płacili za siebie, a nie za tych, którzy chcą być cwaniakami – mówi prezydent Sosnowca.

Więcej informacji znajdzisz TUTAJ

 

powrót
  • 23
  • września 2020Środa
Imieniny: Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert
Pogoda:
  • 16oCTeraz
  • 21oCJutro
  • 20oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP