Zachęcamy do pomocy osobom potrzebującym Twojego wsparcia!

Wszystkich, którzy chcą zamieścić informacje o m.in. przekazaniu 1% podatku prosimy o kontakt pod nr. tel. 032 2960765 lub drogą mailową

informacje@um.sosnowiec.pl

 

Pomoc dla Eweli

Jestem Ewelina. Mam 29 Lat. Choruję na czterokończynowe porażenie mózgowe dziecięce.

Jeśli chcesz pomóc, zajrzyj na fanpage Pomoc Dla Eweli lub kliknij TUTAJ

 

Pomóż Kasi

"Mamo, a co to znaczy, że ja tego nie zrozumiem? Czemu nie moge sie tego nauczyc? Co to znaczy, że ktoś ma FAS? Czemu zawsze trzęsą mi się raczki?"

Kasia 10 letnia dziewczynka nasza kochana adoptowana córeczka od samego poczatku boryka się ze światem, którego nie rozumie.

Na zewnatrz wygląda całkiem zdrowo, a po wielu diagnozach:

Zespol fas,

Autyzm atypowy zespół Aspergera

Reaktywne zaburzenia więzi,

Epilepsja

Samookaleczanie

Niepelnosprawnosc intelektualna w stopniu lekkim

Niełnosprawność ruchowa - zaburzenia pracy rąk

Link do zrzutki - kliknij TUTAJ

 

Mała Oliwka walczy z SMA, potrzeb aż 9 mln zł

"W jednej chwili ze zwykłej rodziny staliśmy się rodziną walczącą o życie naszego dziecka. 10 sierpnia poznaliśmy diagnozę - SMA1. Najgorsza postać rdzeniowego zaniku mięśni. Na naszą maleńką córeczkę choroba wydała wyrok. Rozpoczęła się dramatyczna walka z czasem o to, by ją powstrzymać!"

Największą szansą dla Oliwki jest najdroższe leczenie świata, od niedawna dostępne w Polsce. Zaczynamy walkę o cud - o terapię genową. Musimy wierzyć, że się uda… Potrzebujemy całej armii dobrych aniołów, które zechcą uratować naszą córeczkę. Prosimy - stań się aniołem Oliwki…

Każda kwota się liczy. Wejdź i wesprzyj KLINIJ TUTAJ

 

Pomoc dla Igora, potrąconego przez pociąg

Zakup protez nóg i lewej ręki, rower trójkołowy i nowy wózek inwalidzki

Kliknij TUTAJ

Pomóż właścicielom spalnego warsztatu samochodowego

Bądźmy solidarni

Właściciele warsztatu C&M w Sosnowcu przy ul. Schonów 7 zostali bez miejsca w którym mogli zarabiać na życie po pożarze, który miał miejsce w ich warsztacie samochodowym 3 kwietnia 2020. W trakcie pożaru uległy zniszczeniu także auta klientów znajdujące się w środku. Dla wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć właścicieli warsztatu podajemy link do zbiórki.

Chcesz pomóc - kliknij TUTAJ

Tak warsztat wyglądał przed pożarem...

 

Leczenie stopy końsko-szpotawej

Witam mam na imię Basia jestem mamą dwumiesięcznego Igora. 20.12.2019 był wymarzonym dniem ponieważ wiedziałam że urodzi się moje czwarte dziecko . Niestety chwilę po narodzinach usłyszałam słowa : Pani dziecko ma wrodzoną stopę końsko-szpotawa potrzebna będzie operacja i długie leczenie.

Link do zrutki - https://zrzutka.pl/mr3dd3

 

Event Charytatywny - razem dla Łukasza Wysockiego

Miesiąc luty poświęć słusznej sprawie. Wesprzyj Łukasza Wysockiego w najtrudniejszej walce w jego życiu.

Łukasz jest reprezentantem kraju, multimedalistą mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych w Judo. Ten ambitny, osiemnastoletni chłopak stracił wszystko w kilka sekund... Podczas wykonywania dobrze mu znanej akrobacji, upadł na kark. W wyniku tego upadku stwierdzono krytyczne uszkodzenie rdzenia w odcinku szyjnym oraz jednostronne zwichnięcie kręgosłupa. Pierwsza operacja przebiegła pozytywnie - Łukasz samodzielnie oddycha i powoli odzyskuje kontrolę nad górnym odcinkiem ciała. Prawdziwa walka, jednak dopiero przed nim... Szereg skomplikowanych, kosztownych operacji i długa rehabilitacja. Rodziców Łukasza nie stać na podjęcie tej walki. W związku z tym z całego serca prosimy was o pomoc - nie pozwólmy aby to brak pieniędzy zadecydował o przyszłości tego młodego chłopaka!

Od 10 lutego na naszych obiektach w Sosnowcu i Mysłowicach znajdować się będą puszki, do których będzie mogli wrzucać pieniądze, które w całości zostaną przekazane na leczenie Łukasza.

28 lutego zaplanowany jest wielki finał akcji. Szykujemy dla was masę atrakcji, stoisk i wyzwań, podczas których będziecie mogli dorzucać się do akcji. Codziennie na tym wydarzeniu będziemy dodawać nowe informacje, dlatego też obserwujcie je uważnie!

Link do zrzutki - https://zrzutka.pl/39kszw

 

Wierzę, że jeszcze stanę na nogach. Proszę, pomóż mi! Pomoc dla Piotra Słoty

Moje życie to cud, bo jak inaczej nazwać fakt, że przeżyłem aż 9 zawałów. Lekarze często widząc mnie, dziwią się, że jeszcze żyję. Ale tak, żyję i nie poddam się, póki będzie tliła się nadzieja, że będzie dobrze...

Niestety, nie tylko z sercem mam problem. W czerwcu 2019 roku trafiłem do szpitala z raną na stopie. Szybko okazało się, że  doszło do krytycznego niedokrwienia podudzia oraz stopy. Lekarze robili, co mogli, by uratować nogę, ale amputacja okazała się konieczna... Wiedziałem, że życie osoby niepełnosprawnej jest trudne, ale nie myślałem, że aż tak. Wiedziałem też, że nie poddam się i jeszcze kiedyś stanę na własnych nogach. Wierzę, że założę protezę i wraz z tym momentem, znów będę sprawnym człowiekiem. Póki co, konieczna jest rehabilitacja, szczególnie turnusy rehabilitacyjne. Bardzo chciałbym wrócić do pracy, jednak na razie jest to niemożliwe, dlatego też nie jestem w stanie sam uzbierać tych środków. Proszę, pomóżcie mi stanąć na nogi!

Kliknij TUTAJ, aby pomóc

Pomóż Nicolettcie

W 2011 urodziłam w 25 tygodniu ciąży córeczkę Nicolettę o wadze 830 gramów. W 20 dniu otrzymaliśmy druzgocąca wiadomość ze nasza córka choruje na MSUD. To bardzo rzadka choroba metaboliczna, tylko 17 dzieci w Polsce ją ma. Niestety uszkodziła ona układ nerwowy Nicoletty i mimo iż ma 9 lat nie mówi, nie chodzi sama, cały czas walczymy o jak najlepszą przyszłość dla niej. Prosimy o przekazanie 1% podatku.

 

POMOC DLA NATANA

Natan Gajk ma 4 lata. Choroba, z którą walczy to Neuroblastoma IV stopnia z przerzutami do węzłów chłonnych, szpiku i kości. Możesz pomóc Natanowi. Kliknij TUTAJ

 

 

Proszę o przekazanie 1% podatku na rzecz mojej niewidomej córci! Wpiszcie proszę w swych pitach numer KRS: 0000351938.
Cel szczegółowy: dla Karoli!
Środki zostaną przeznaczone na rehabilitację w tym leczenie.
Liczę na Was oraz Waszych bliskich i znajomych, przekażcie proszę dalej!

Jarosław Put

 

Pomoc dla Ady

Adrianna choruje na Niemanna Picka typ C - ciężką , postępującą chorobę, niestety śmiertelną. Potrzebuje leku zavesca, który spowalnia i łagodzi skutki tej choroby. Cena leku to aktualnie 24 tyś zł za opakowanie. Jest już dostępny zamiennik , lecz jego cena to też nie mało bo 8,5 tyś zł. Brat Ady Sebastian również choruje na tą chorobę , jednak on dostał się do badania klinicznego nowego leku i na tą chwilę ma leczenie. Ada nie dostała się ponieważ miała już ukończone 18 lat.
 
 
Moja córka Zuzia ma zdiagnozowany autyzm a ja niestety jestem chora na Ziarniniakowatosc Wegenera z zapaleniem naczyń. W skrócie organizm atakuje sam siebie powodując nieodwracalne zmiany w organizmie.Cudem przezylam zatorowosc plucną.Szpital to mój drugi dom.Chorobe da się nam jakiś czas wprowadzić  w stan remisji.Leczenie opiera się głównie na sterydoterapii i immunoterapii.Niestety pomimo pozornego braku objawów choroba postępuje,nerki,płuca,wzrok ,słuch,stawy .Moj  organizm jest zniszczony ,mam problemy z poruszaniem się,sterydy spowodowały znaczną nadwagę,każda infekcja może skończyć się tragicznie.
 
Choroba Matki i Córki - KLIKNIJ TUTAJ
 

Pomoc dla Maciusia Cieślika - KLIKNIJ TUTAJ

Myśleliśmy, że ta szansa przepadła już na zawsze. Że terapia genowa, z której na naszych oczach korzystają inne dzieci chore na SMA, pozostanie na zawsze w sferze niespełnionych marzeń. Na szczęście kilka tygodni temu uchyliły się dla nas drzwi z napisem NADZIEJA! Niestety, przejście przez te drzwi kosztuje ponad 9 milionów złotych... Musimy się bardzo spieszyć i prosić was o pomoc. Oto nasza historia. 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

  • 18
  • stycznia 2021Poniedziałek
Imieniny: Beatrycze, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart
Pogoda:
  • -9oCTeraz
  • 0oCJutro
  • 2oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Od 1 stycznia 2019 segregowanie odpadów po nowemu
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP