- Jesteś tutaj:
- www.sosnowiec.pl
- Urząd
- Fundusze europejskie
- Rozbudowa i przebudowa budynku ...
Umowa o dofinansowanie projektu
„Rozbudowa i przebudowa budynku szkoły CKZiU, zlokalizowanego przy ul. Kilińskiego 31 w Sosnowcu”
nr UDA-RPSL.12.02.01-24-0470/16-00
w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014- 2020
została zawarta w dniu 30.11.2016r.
Oś Priorytetowa XII „Infrastruktura edukacyjna”
Działanie 12.2. ”Infrastruktura kształcenia zawodowego”
Poddziałanie 12.2.1”Infrastruktura kształcenia zawodowego –ZIT”
Kwota dofinansowania: 2 983 798,67 zł co stanowi 85% wydatków kwalifikowalnych.
Podpisanie umowy z Wykonawcą na I etap robót budowlanych nastąpiło 13 września 2017r.
Przekazanie terenu budowy Wykonawcy miało miejsce 18 września 2017r.
Wykonawcą robót budowlanych jest Zakład Remontowo-Budowlany Jędrzejczyk z Sosnowca.
Wartość inwestycji : 5 750 000,00 zł brutto.
Projekt zakłada rozbudowę i przebudowę budynku dydaktycznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Kilińskiego 31 w Sosnowcu na potrzeby warsztatów kształcenia zawodowego. Poprawa warunków doskonalenia zawodowego pozwoli na praktyczne kształcenie uczniów w zawodach: technik transportu kolejowego, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik eksploatacji portów i terminali, technik lotniskowych służb operacyjnych, technik spedytor, technik logistyk, technik mechatronik, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik mechanik lotniczy. W wyniku realizacji projektu powstaną pomieszczenia dydaktyczne i pracownie do praktycznej nauki zawodu, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone w urządzenia i sprzęty odpowiadające wymogom rynku pracy, co poprawi jakość i efektywność procesu kształcenia zawodowego. Infrastruktura stanowić będzie bazę dla planowanych działań ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt polega na przebudowie i rozbudowie istniejącego obiektu kształcenia ustawicznego i zawodowego w celu stworzenia warunków zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy wraz z jego dostosowaniem do osób niepełnosprawnych na potrzeby uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Modernizację szkoły podzielono na 2 etapy.
Etap I obejmuje wykonanie pracowni gospodarki materiałowej, pracowni obsługi podróżnych w portach i terminalach, pracowni sterowania ruchem kolejowym/pracowni dróg i taboru kolejowego, pracowni systemów energetyki odnawialnej/pracowni budownictwa pasywnego, pracowni fotowoltaicznej, pracowni komputerowej.
Etap II obejmie wykonanie hangaru na samolot, pomieszczenia na sprzęt lotniskowy, pracowni dróg i mostów, pracowni/sali egzaminacyjnej.
Pracownie, które zostaną wyposażone w ramach realizacji projektu będą wykorzystywane interdyscyplinarnie.
Zakres prac obejmuje m.in.: roboty rozbiórkowe, budowę nowych budynków, budowę ciągu pieszo-jezdnego wraz z miejscami do parkowania, w tym również dla osób niepełnosprawnych. Przebudowę i rozbudowę przyłączy i instalacji elektroenergetycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, teletechnicznej, C.O., wybudowanie szybu windowego z windą dostosowaną dla wózków inwalidzkich.
- 26
- stycznia 2021Wtorek
- -2oCTeraz
- -0oCJutro
- -1oCPojutrze