Środa, 7 października 2015 r.  |   rozmiar czcionki: A A A  
   

Sosnowiec łączy

Teatr Zagłębia dla dzieci


2013-05-21 | kategoria: Wiadomości   Dodał: AJ drukuj poleć
loading..
 

Teatr  Zagłębia z myślą o Dniu Dziecka zaprasza wszystkie dzieci 1 czerwca na dwa spektakle. O godz. 11.00  będzie można zobaczyć "Alicję w krainie czarów" a o 16.00 "Szewczyka Dratewkę".

Teatr Zagłębia dla dzieci

 

11.00 "Alicja  w krainie czarów "

Jak zachować się w świecie, którego reguł nie rozumiesz? Jak rozumieć to, że reguły się wciąż zmieniają? Przecież raz jesteś duży, innym razem za mały. Co to znaczy być sobą? Szukać własnej drogi, czy też pozwolić kierować się innym? Mieć własne zdanie i je wyrażać, czy iść za głosem innych? Czy dorośli znają odpowiedzi na wszystkie pytania, czy tylko udają? Może czasem są tak samo zagubieni jak ty? Nie ma chyba osoby, która potrafi udzielić odpowiedzi na te pytania. Ale czasem pocieszający jest fakt, że inni też błądzą. Podobnie jak Alicja, która przeżywając niesamowite przygody, rosnąc, malejąc, próbując porozumieć się z różnymi postaciami musi odnaleźć swą drogę w bardzo dziwnym świecie. Dziwnym, chociaż czasem bardzo przypominającym ten nasz, „normalny”.

16.00 "Szewczyk Dratewka"

Sztuka Marii Kownackiej należy do klasyki polskiej dla dzieci. Prześliczna królewna zostaje porwana i uwięziona przez smoka. Zrozpaczony Król wysyła jej na ratunek swoich żołnierzy, nie starcza im jednak odwagi, by zmierzyć się z okrutną bestią, wracają więc okryci hańbą. Tymczasem w zamku pojawia się dzielny szewczyk – Dratewka, który podejmie próbę oswobodzenia Królewny. Zanim jednak mu się to uda, będzie musiał zjednać sobie tajemniczego, czarnego kota i Babę Jagę.